Zamknij
REKLAMA

Najlepsze portfele Bitcoin 2021

12:46, 12.10.2021 | J.J
Skomentuj Foto: Canva

Bitcoin to najpopularniejsza kryptowaluta, która jest wręcz wizytówką walut cyfrowych. Właściciele bitcoinów przechowują je w specjalnych portfelach zewnętrznych, którymi mogą dowolnie zarządzać. Przed zakupem bitcoinów lub innej kryptowaluty warto znaleźć najlepszy portfel dla siebie. W tym artykule przyjrzymy się jednym z najlepiej ocenianych portfeli kryptowalutowych na rynku oraz poznamy ich najważniejsze funkcje.

Poniższy wybór został podyktowany kilkoma kluczowymi czynnikami - bezpieczeństwem przechowywanych na nich środków, kosztami zakupu portfela oraz opiniami użytkowników. Wybierając najlepszy portfel kryptowalutowy dla siebie warto rozpocząć właśnie od analizy posiadanych przez niego protokołów bezpieczeństwa. Osoby, które aktywnie handlują kryptowalutami na giełdach, powinny dodatkowo upewnić się, że wybrane modele portfeli dobrze z nimi współpracują i ułatwiają szybką realizację transakcji.

Podstawowe informacje o portfelach Bitcoin

Zanim przedstawimy kilka najciekawszych modeli portfeli Bitcoin, warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami o specyfice samych portfeli.

●     portfele Bitcoin służą do przechowywania kryptowaluty i weryfikowania wszystkich transakcji wychodzących i przychodzących do portfela

●     na portfelu są przechowywane wrażliwe dane portfela, czyli klucze prywatne, za pomocą których zatwierdza się transakcje

●     kryptowalutowe portfele nie posiadają limitów

●     portfele Bitcoin dzielimy na gorące (online) oraz zimne (offline).

Jak działają portfele Bitcoin? Wszystko zaczyna się od blockchain, czyli publicznej księgi, w której zapisywane są wszystkie transakcje kryptowalutowe. Transakcje odbywają się między portfelami Bitcoin, na przykład poprzez wymianę zasobów lub zakup produktu, lub usługi. W momencie, gdy dochodzi do transakcji, portfele wykorzystują prywatne hasła i PIN-y do zweryfikowania i podpisania przelewu środków. Dzięki nim dostarczany jest widzialny dowód, że do transakcji dochodzi przy udziale właściciela zasobu.

Jaka jest cena portfeli Bitcoin? Cena zakupu portfela może się różnić i wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu dolarów. Tzw. gorące portfele są zwykle tańsze lub darmowe, natomiast tzw. zimne portfele można zakupić w niektórych sklepach elektronicznych. Istnieje również inna opcja, jaką jest korzystanie z portfela Bitcoin w ramach wymiany, ze stałą regularną opłatą lub prowizją od wartości transakcji. Samo korzystanie z portfela jest bezpłatne.

Jak wypłacić środki z portfela Bitcoin? Każdy portfel może mieć nieco inne zasady dotyczące wymiany Bitcoinów np. na waluty fiducjarne. Zwykle takiej transakcji można dokonać w dowolnym momencie.

Najlepsze portfele Bitcoin 2021

Trezor

Trezor to tzw. zimny portfel Bitcoin, który został wyposażony w wyjątkowo silne opcje bezpieczeństwa, dlatego jest polecany wszystkim osobom, dla których aspekt ochrony środków pełni kluczową rolę. Jego głównymi zaletami są możliwość obsługiwania aż 1600 kryptowalut, nie tylko Bitcoin, oprogramowanie open source i łatwy w obsłudze internetowy interfejs. W przypadku portfela Trezor, klienci muszą jednak przygotować się na nieco większy wydatek, sięgający nawet 200 dolarów. Portfel Trezor T posiada ekran dotykowy oraz wejście kart MicroSD, dzięki któremu można dodatkowo szyfrować swoje prywatne hasła. Dodatkowo jest tu dostępny kabel USB typu C, dlatego portfel można z łatwością podłączyć do komputera lub smartfona.

Mycelium

Darmowy portfel Bitcoin Mycelium przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom mobilnym. Został on zaprojektowany wyłącznie do użytku na smartfonach i posiada wiele udogodnień w tym możliwość korzystania z portfeli sprzętowych oraz oprogramowanie open source. Użytkownicy portfela mogą samodzielnie decydować o czasie zakończenia transakcji, odpowiednio modyfikując opłaty transakcyjne. Mycelium obsługuje wyłącznie tokeny Bitcoin, ETH i ERC-20. Wcześniej wspomniana obsługa portfela sprzętowego pozwala wszystkim posiadaczom Bitcoinów przechowywać je na urządzeniu offline, jednak korzystając z interfejsu Mycelium, mogą oni przeglądać swoje zasoby.

Exodus

Exodus to kolejny darmowy portfel Bitcoin, który jest szczególnie polecany wszystkim początkującym posiadaczom kryptowalut. Exodus obsługuje wiele kryptowalut i posiada profesjonalną i szybko reagującą obsługę klienta, co jest doskonałą wiadomością dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem Bitcoina. Exodus to zarówno portfel stacjonarny i mobilny, a jedną z jego najbardziej znanych funkcji jest możliwość wymiany między ponad 100 różnymi kryptowalutami. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą być zawiedzeni mniejszą ilością funkcji, niż na przykład we wcześniej wspomnianym Mycelium lub Trezor. Exodus nie posiada open source (co jest dość sprzeczne z samą ideą blockchain), dlatego może nasuwać obawy co do bezpieczeństwa tego rozwiązania.

Ledger

Ledger to niedrogi portfel sprzętowy, w którym można bezpiecznie przechowywać swoje środki i korzystać z oprogramowania open source. Portfel obsługuje aż 1500 kryptowalut. Jest to portfel Bitcoin, który jest łatwy w użyciu, dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla osób początkujących, które szukają bezpiecznego i zrozumiałego miejsca na niewielką ilość posiadanej kryptowaluty. Warto mieć na uwadze, że model Ledger Nano S nie jest sprzedawany z kablem USB typu C do nowocześniejszych smartfonów.

Materiał zlecony

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%