Zamknij
REKLAMA

Smart Home w pigułce - jak to ugryźć?

12:05, 03.09.2021 | J.J
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Podnoszenie komfortu we własnym domu jest bardzo ważne. Dzięki temu czujemy się w nim przytulniej i chętniej spędzamy tam swój wolny czas. Tzw. Smart Home to już nie tylko wizja przyszłości, ale technologia, która na dobre rozgościła się w wielu polskich domach. Jak sprawić, aby nasz dom był smart i co to właściwie oznacza?

Kiedy Twój dom jest smart?

Wielokrotnie słyszałeś o tym, że coraz popularniejsze jest inwestowanie w rozwiązania, które sprawią, że dom stanie się smart, ale nie wiesz, od czego powinieneś zacząć? Pierwszym krokiem powinno być wykorzystanie nowoczesnej technologii do tego, aby zadbać o bezpieczeństwo domowników. W tym celu postaw na bramę i uliczkę, które możesz sterować za pomocą aplikacji w smartfonie. Kolejnym krokiem niech będzie zamontowanie markizy na tarasie, którą również możesz rozwijać i kontrolować za pomocą kilku kliknięć. Takie modele znajdziesz na stronie markizy.pl Zresztą to nie koniec, bo z czasem, aby Twój dom stał się jeszcze bardziej smart, możesz zamontować sterowniki, które pozwolą Ci na łatwe zarządzanie systemem oświetlenia, ogrzewania, chłodzenia, wentylacji itd. przy pomocy smartfona. Będziesz mieć wpływ na to, jaka ma być temperatura w domu czy nawet stopień wilgoci, co będzie miało spore znaczenie podczas upałów i pozytywnie wpłynie na komfort domowników.

Dlaczego warto zainwestować w Smart Home?

Większe bezpieczeństwo

Mając kontrolę nad bramą, drzwiami czy oknami, otrzymujesz informację o tym, że czujnik wykrył ruch lub niepożądane zachowanie. Wtedy nawet w środku nocy, gdy będziesz spać, otrzymasz informację, że coś niepokojącego dzieje się w innej części domu. Zmniejszysz w ten sposób ryzyko kradzieży, np. samochodu. Smart Home to świetne rozwiązanie na co dzień, ale też znakomicie sprawdzi się też w trakcie naszej nieobecności w domu.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Dzięki licznym udogodnieniom nie musisz tracić czasu np. na odsłanianie rolet w całym domu. Wystarczy, że w trakcie śniadania czy kolacji włączysz smartfona i bez problemu to załatwisz, następnie skontrolujesz temperaturę w domu, poziom wentylacji bądź też to, czy wszystkie okna i drzwi zostały zamknięte.

Zwróć też uwagę na to, że gdy Twój dom będzie optymalnie dostosowany do warunków pogodowych, to stanie się też automatycznie bardziej energooszczędny.

Wyższy komfort życia

Nie da się ukryć, że Smart Home to także gwarancja większej wygody każdego dnia. Nie musisz wysiadać z auta, aby zamknąć lub otworzyć bramę, martwić się, że zapomniałeś zamknąć drzwi czy zasłonić rolety w trakcie upałów. Zyskujesz spokojniejszą głowę, co zawsze jest bardzo ważne.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

wiktorwiktor

1 0

Powoli kompletujemy system smarthome w naszym nowym domu. Póki co dodaliśmy monitoring, ogrzewanie, nawadnianie, irobota i oświetlenie. Wbrew pozorom to nie jest nic trudnego. 23:46, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%