Zamknij
REKLAMA

Zakup firmowego auta – jakie koszty musisz uwzględnić?

14:45, 30.07.2021 | J.J
Skomentuj Adobe Stock

Czy zakup firmowego samochodu oznacza duży wydatek dla firmy? Wszystko zależy od wybranej oferty i finansowych możliwości danego przedsiębiorstwa. Flota pojazdów to nie tylko pojedynczy koszt związany z zakupem, ale także wydatki eksploatacyjne. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby optymalizacji kosztów, dzięki którym taki zakup staje się prostszy. W jaki sposób przygotować się do kupna firmowego auta? Poznaj nowoczesne metody finansowania i dowiedz się więcej.

Firmowe auto – jak je sfinansować?

Zakup samochodu zawsze wiąże się z konkretnym wydatkiem – zarówno w przypadku nowych, jak i używanych aut z drugiej ręki. Dużą rolę odgrywa tutaj firmowy budżet oraz potrzeby przedsiębiorstwa. To one decydują o standardzie pojazdu, modelu, budowie nadwozia i dodatkowym wyposażeniu.

Sfinansowanie firmowego auta może być jednak o tyle problematyczne, że koliduje z innymi bieżącymi wydatkami. Samochód to dodatkowe usprawnienie, które pomoże zwiększyć zyski, jednak brak finansowej elastyczności może powstrzymywać przedsiębiorców przed inwestycją.

Korzystnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest oferta leasingu lub najmu długoterminowego. Wystarczy podpisać umowę i dokonywać miesięcznych opłat, by w zamian mieć dostęp do firmowego samochodu lub floty. Zamiast płacić pełną cenę, można rozłożyć ją na wygodne raty. Po zakończeniu umowy auto można wykupić za kwotę pozostałą do spłaty lub wymienić na nowe. Do tego dochodzą też dodatkowe korzyści – np. w przypadku leasingu w mAuto opłata wstępna może wynosić nawet 0% wartości pojazdu. 

Koszty eksploatacji samochodu

Zakup firmowego samochodu wiąże się  również z kosztami eksploatacji – często całkiem wysokimi. Wynika to przede wszystkim ze znacznie wyższej intensywności użytkowania tego typu aut. Miesięczny przebieg firmowego pojazdu może wynosić nawet kilka tysięcy kilometrów. To oznacza nie tylko szybsze zużycie części, ale także zwiększa ryzyko wystąpienia awarii i uszkodzeń.  

Oferta leasingu to także szansa na zoptymalizowanie kosztów użytkowania.  mAuto oferuje swoim klientom usługi dodatkowe, które pozwolą zaoszczędzić sporo pieniędzy. Są to m.in.:

  • Ubezpieczenie OC, AC i NNW z gwarancją niezmiennej składki
  • Assistance dla kierowcy i pasażerów
  • Obsługa serwisowa
  • Serwis ogumienia
  • Karta paliwowa


Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%