Zamknij
REKLAMA

Transport motocykla na przyczepie. Jak się przygotować?

05:39, 27.04.2021 |
Skomentuj

Są sytuacje, w których motocykl trzeba gdzieś przewieźć. W tym celu skorzystać można z pomocy firmy transportowej, ale w pewnych okolicznościach da się to zrobić samodzielnie. Ogólnie rzecz biorąc, transport motocykla nie jest czynnością oczywistą – co zatem trzeba mieć pod ręką, aby udało się to zrobić sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie? Dowiesz się tego z tego artykułu.

Są sytuacje, w których motocykl trzeba gdzieś przewieźć. W tym celu skorzystać można z pomocy firmy transportowej, ale w pewnych okolicznościach da się to zrobić samodzielnie. Ogólnie rzecz biorąc, transport motocykla nie jest czynnością oczywistą – co zatem trzeba mieć pod ręką, aby udało się to zrobić sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie? Na pewno najprostszą opcją okaże się przyczepa, którą można zamocować do auta osobowego. Jednakże samo umiejscowienie jednośladu na tej przyczepie jest już nieco trudniejszym i mniej oczywistym zadaniem.

Transport motocykla na przyczepie – od czego zacząć?

Przede wszystkim nie jest wskazane, aby korzystać ze zwykłej przyczepy. Właściciel motocykla, który chce z nim podróżować, powinien nabyć specjalny model dostosowany właśnie do transportowania jednośladów. Kluczowe cechy takich przyczep to specjalny najad, podparcie dla przedniego koła, a także naszykowane punkty do zamocowania pasów. Taka konstrukcja sprawia, że wszystko da się szybko wykonać, a pojazd będzie naprawdę sensownie zabezpieczony na czas jazdy – nie będzie się poruszał i, co gorsza, nie spadnie na drogę, co byłoby ogromnym zagrożeniem.

Pasy transportowe – konieczny sojusznik

Gdy już mniej więcej wiadomo, jak bezpiecznie przewieźć motocykl na przyczepie, można zająć się pasami mocującymi. Są one wykonane z wytrzymałego splotu syntetycznej tkaniny, co czyni je odpornymi na pękanie i zrywanie. Mają też różną tolerancję na obciążenia. Zawsze należy sięgać po pasy solidnej marki, pochodzące od cenionego sprzedawcy. W Polsce szeroką ofertę w tym zakresie mają nie tylko sklepy stacjonarne, ale także hurtownie internetowe – chociażby Muntech24.pl, gdzie wybór akcesoriów tego rodzaju jest bogaty.

Sprawdzone pasy na miarę profesjonalistów

W naszej ofercie są bardzo dobre jakościowo pasy transportowe marki Pas-kam. Posiadają różną szerokość, od której zależy ich wytrzymałość na obciążenia w przedziale od 500 kilogramów do aż pięciu ton – wyjaśnia pan Szymon, specjalista ds. asortymentu. - Każdy z zamawianych pasów jest szyty dla konkretnego klienta i może mieć wybraną przez niego długość. Naturalnie nasze rozwiązania sprawdzają się świetnie także przy przewożeniu motocykli – dodaje ekspert. Należy dodać, że w skład standardowego zestawu, poza samym pasem, wchodzi także dwupalczasty hak i grzechotka pełniąca funkcję napinacza.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%