Zamknij
REKLAMA

Ile kosztuje polisa na życie?

00:00, 29.04.2021 | materiały patnera

O najbliższych można troszczyć się na wiele różnych sposobów. Jeśli chcesz zapewnić swojej rodzinie ochronę i pomoc finansową w trudnej sytuacji życiowej, zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie na życie. Dzięki temu np. po Twoim zachorowaniu, utracie zdolności do pracy, wypadku lub śmierci uposażeni otrzymają odpowiednie wsparcie finansowe. Dowiedz się, ile kosztuje polisa na życie.

Na rynku ubezpieczeniowym jest wiele produktów przeznaczonych do ochrony życia i zdrowia. Jednym z najważniejszych czynników, jaki jest brany pod uwagę podczas wyboru polisy, jest wysokość składki. Nic dziwnego, w końcu nikt nie lubi przepłacać. Najłatwiej wybrać korzystną ofertę po porównaniu wszystkich dostępnych ofert.

Jaką polisę wybrać, aby nie przepłacić?

Zanim rozpoczniesz poszukiwania idealnej oferty ubezpieczenia na życie online z www.rankingubezpieczennazycie.pl, zastanów się, jakiego wsparcia potrzebujesz. Nie tylko koszt polisy jest ważny. Istotny jest również zakres ochrony, który powinien być dopasowany do Twojej sytuacji życiowej. Wśród najtańszych ofert towarzystw ubezpieczeniowych do wyboru są:

  • polisy grupowe dostępne np. w pracy, u operatora komórkowego lub w banku. Jest to najtańsze ubezpieczenie, które zapewnia ochronę wyłącznie w kilku sytuacjach, w tym m.in. śmierci klienta, urodzenia dziecka lub hospitalizacji. Jednak oferta nie jest pozbawiona wad. Ubezpieczony nie ma wpływu na sumę gwarantowaną i zakres ochrony. Dodatkowo taka ochrona trwa zazwyczaj tylko rok i kończy się wraz z rozwiązaniem umowy, np. o pracę,
  • indywidualne ubezpieczenia na życie w podstawowym lub rozszerzonym zakresie. W tym przypadku możesz swobodnie modyfikować warunki umowy i dopasowywać je do swoich potrzeb. Jednak pamiętaj – im szerszy zakres ochrony, tym wyższa cena za polisę. Umowa może zostać zawarta nawet na kilkadziesiąt lat, a suma gwarantowana wynieść nawet milion złotych. Wszystko, także cena, zależy od wariantu, który wybierzesz.

Istnieje również możliwość zakupu polisy bezterminowej. Jednak ta oferta jest skierowana do seniorów i obejmuje wyłącznie śmierć ubezpieczonego.

Ile wynosi składka za ubezpieczenie na życie?

Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie na życie w renomowanym towarzystwie? W przypadku grupowej polisy na życie koszt ubezpieczenia to zazwyczaj kilkadziesiąt złotych. Jeśli pracodawca sam pokrywa koszt ochrony, to polisa może być dla ubezpieczonego nawet darmowa.

Natomiast koszt indywidualnego ubezpieczenia na życie jest obliczany indywidualnie w oparciu o takie czynniki, jak:

  • zakres ochrony – najmniej zapłacisz za polisę, która chroni wyłącznie na wypadek śmierci. Jeśli zawrzesz dodatkowe umowy np. na ubezpieczenie od poważnego zachorowania, to składka wzrośnie,
  • wysokość sumy gwarantowanej, czyli maksymalna kwota, jaką można otrzymać po zdarzeniu – im niższe odszkodowanie, tym korzystniejsza cena polisy,
  • stan zdrowia klienta – ubezpieczenie zdrowej osoby jest obarczone mniejszym ryzykiem niż w przypadku osoby starszej lub schorowanej. W związku z tym polisa będzie tańsza dla klienta bez problemów zdrowotnych.

Dlatego przed zawarciem umowy warto poznać wszystkie oferty dostępne na rynku. Zrobisz to wygodnie np. za pośrednictwem internetowego kalkulatora.

Pokaż, że zależy Ci na bliskich. Skorzystaj z bogatej oferty towarzystw ubezpieczeniowych i zapewnij im poczucie bezpieczeństwa bez względu na okoliczności.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%