Zamknij
REKLAMA

Kursy bukmacherskie - czym są i co warto wiedzie?

16:53, 09.04.2021 |
Skomentuj

Nie da się ukryć, że wielu zaczynających graczy, nie ma pojęcia, czym tak naprawdę są kursy bukmacherskie. To bardzo ważne, aby wiedzie, czym one są, z racji tego, że jest to podstawa zakładów bukmacherskich!

Czym są kursy bukmacherskie?

To nic innego, jak wskaźnik, ile możesz otrzymać za swoją wygraną. Przykładowo kurs 2.00 pokazuje, że obstawiając 10zł (w teorii oczywiście) możesz wygrać 20zł. Naturalnie trzeba tu również odliczyć podatek (12% od zakładu) oraz marżę bukmacherską, która może wynosić od 1% do nawet 20%. Im kurs jest wyższy, tym najlepsi bukmacherzy dają drużynie/zawodnikowi mniejszą szansę na wygraną. Im niższy kurs na daną drużynę, tym bardziej wynik jest prawdopodobny według bukmacherów. Ale to nie znaczy, że musi wygra! Nie zalecamy stawiania wyłącznie z powodów kursów. Musisz sam je przeanalizować, aby być biegłym w obstawianiu zakładów bukmacherskich.

Czy warto jest obstawiać wysokie kursy non-stop?

Początkujący popełniają takie błędy, przez co często napotykają trudności ze swoją wygraną. Jeśli stwierdzą, że prawdopodobieństwo wygrania przez dany zespół jest wyższe, to z góry założą, że to przecież niemożliwe, bo w końcu skoro buk tak uważa, to musi być to prawda. Cóż, to poważny błąd, chociaż w teorii jest to prawdą. Warto jednak pamięta, że bukmacherzy też się mylą i im więcej pieniędzy bukmacher płaci za zwycięstwo danej drużyny, tym w teorii mniejsze jest prawdopodobieństwo, że odniesie sukces.

Jak dobierać kursy bukmacherskie?

Zanim pomówimy o doborze, warto w tym miejscu wspomnieć o czymś, co nazywa się valuebet. Krótko mówiąc, jest to typ nieprawidłowo ustawiony przez bukmachera, gdy kursy są wysokie. Oczywiście nie wszyscy muszą się zgodzi, że to zła decyzja, aby podjąć taki zakład, lecz w końcu od czasu do czasu można spróbować

Ogólnie rzecz biorąc, wysoki współczynnik kursu nie zawsze jest najlepszym wyborem. Tak, to zapewnia najwięcej pieniędzy, ale ryzyko też jest większe. Każdy gracz musi sam zdecydować, czy chce grać na wyższe, czy na niższe kursy. Każdy ma swój własny sposób radzenia sobie z tym. Najważniejsze, żeby znaleźć coś, co przyniesie nam zysk.

Jaki przedział wydaje się rozsądny?

Niemal co kilka miesięcy pojawiają się nowe firmy bukmacherskie, które otrzymają niezbędne dokumenty do świadczenia usług bukmacherskich w naszym kraju. To sprawia, że mamy większą elastyczność w doborze. Jak mogę mieć największe szanse na wygraną?

Otóż najwyższe kursy mogą mieć nawet trzy cyfry. Oczywiście łatwo jest tu dostrzec pewne zależności. Im wyższe kursy, tym mniejsze prawdopodobieństwo poprawnego obstawienia. Więc jaki jest najlepszy zakres dla tego tematu? Gra z kursami mniejszymi niż 1,50 i większymi niż 3,00 wydaje się bez znaczenia. Zwłaszcza jeśli wybraną strategią jest granie tylko w co najwyżej dwie gry na kuponie.

Jakie kursy nie są odpowiednie dla graczy?

Początkujący szczególnie często grają na bardzo niskich kursach. Na przykład są to 1,10. Robią to z tego powodu, że uważają, że na przykład Bayern z Lewym na czele wygrywa 100% meczów ligi lub Ligi Mistrzów. Ale czasami są też i niespodzianki.

Trudno mieć nadzieję, że dana drużyna może wygrać wszystkie swoje mecze. W końcu legalni bukmacherzy też o tym wiedzą, dlatego nic dziwnego, że czasem kursy nawet na najlepsze drużyny piłkarskie mogą być różne.

Dlatego zalecamy, aby nie grać ze zbyt niskimi kursami. Nie powinieneś też ustawiać kursów zbyt wysoko. Osoby w firmach bukmacherskich prezentujące je typerom wiedzą, że szanse na sukces są stosunkowo niewielkie. Nie brakuje jednak ludzi, którzy próbują wygrać na kursach wyższych niż 4,00. Jednak w normalnych okolicznościach ich kupony po prostu zostaną wyrzucone do kosza. Najlepiej po prostu obstawiać w powyższym zakresie.

Pamiętaj – kursy nie są najważniejsze

Wielu początkujących popełnia ten błąd, myśląc, że kursy bukmacherskie to jedyne, na co powinni zwracać uwagę. Gdyby to było prawdą, to większość bukmacherów w 99.9% przypadków ogrywałoby graczy. Dlatego też warto jest zapoznać się z analizą bukmacherską, forami bukmacherskimi, oraz wieloma innymi aspektami związanymi z poznawaniem własnej ścieżki w zakładach bukmacherskich.

Owszem, kursy są ważne, ale z drugiej strony, nigdy nie powinniśmy ich traktować za coś najważniejszego. Z tego powodu też nigdy powinieneś się sugerować czysto kursami bukmacherskimi, ponieważ wtedy też masz o wiele większą szansę na to, że przegrasz z bukmacherem.

Modyfikatory kursów

Na początku wspominaliśmy o marży bukmacherskiej, oraz o podatku. Warto jest wziąć też to pod uwagę, z racji tego, że przez marże oraz podatki średnio z twojej wygranej ucinane jest 20%. Dlatego też korzystanie z bonusów bukmacherskich oraz gier bez podatków może pomóc ci wygrywać więcej, lecz przedtem warto jest też przeczyta, czy aby na pewno będziesz w stanie obrócić całym bonusem od bukmachera.

Materiał zlecony

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%