Zamknij
REKLAMA

Organizacja wyjazdu do Holandii

12:08, 13.01.2021 | J.J
Skomentuj

Polacy od lat regularnie wyjeżdżają do Holandii w celach zarobkowych. Zazwyczaj są to jedynie wyjazdy sezonowe, ale mimo wszystko nie brakuje osób, którzy decydują na wyjazd na stałe. Każdy z wyjeżdżających bez względu na planowany czas, jaki chce spędzić za granicą stoi przed wyzwaniem jakim, jest znalezienie mieszkania oraz atrakcyjnej pracy.

Holenderski rynek pracy atrakcyjny dla Polaków

Rynek pracy w Holandii jak mało który jest wyjątkowo atrakcyjny dla Polaków, którzy decydują się na emigrację. Codziennie pojawia się na nim mnóstwo ofert zatrudnienia przez wszelkiego rodzaju agencje pracy oraz pracodawców indywidualnych.

Tak naprawdę nie ma możliwości, żeby wśród ogromu wystawianych ofert, ktoś nie znalazł dla siebie idealnej pracy. Wybór jest ogromny zarówno dla wyjeżdżających par jak i indywidualistów.

Polacy mogą trafić zarówno na oferty pracy przy zbiorach, produkcji i w magazynach, jak i na określonych, specjalistycznych stanowiskach. W większości przypadków idą one w parze z możliwością samorozwoju, awansu oraz innymi udogodnieniami dla pracowników podejmujących dane zatrudnienie. Nie możemy też zapomnieć, że istnieje możliwość podjęcia się zatrudnienia sezonowego lub długoterminowego.

Bariera językowa ściągała sen z powiek, zdecydowanej większości osób, które planowały swój wyjazd. Przestało to mieć jednak znacznie, ponieważ agencje pracy przygotowują dziesiątki ofert pracy dziennie, które nie wymagają posiadania umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Praca w Holandii? Szukać już w Polsce czy na miejscu?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak istotny jest sam sposób i miejsce szukania pracy. Oczywiście możemy szukać pracy na własną rękę. Tylko że do tego wypadałoby posługiwać się językiem obcym przynajmniej na komunikatywnym poziomie. Pojedyncze sprawdzanie stron agencji pracy jest czasochłonne a szukanie pracy dopiero będąc już w obcym kraju jest niebywale ryzykowane. Na szczęście powstało wiele wszelkiego rodzaju serwisów ogłoszeniowych w Holandii skierowanych bezpośrednio do Polaków szukających szczęścia poza granicami ojczyzny.

Wśród takich portali znajdziemy między innymi strony dedykowane konkretnie Polakom mieszkającym lub dopiero chcącym zamieszkać na terenie Królestwa Niderlandów. Gromadzą one wszystkie, aktualne oferty pracy, które są wystawiane przez agencje i niezależnych pracodawców.

Ogromnym udogodnieniem na tego typu witrynach są liczne filtry, które ułatwiają dostosowanie wyświetlanych ofert pod indywidualne potrzeby zainteresowanych. Dzięki temu możemy między innymi określić rejon, jaki nas interesuje oraz stanowisko.

Kolejnym znaczącym elementem jest to, że takie strony współtworzą i aktywnie działają na wielu grupach w social mediach. Zapewniają dzięki temu znacznie większy zasięg, umożliwiają bycie na bieżąco z pojawiającymi się ofertami oraz dają dodatkową ścieżkę kontaktu z potencjalnymi pracodawcami.

Oczywiście nie możemy też zapomnieć o tym, że prawie każdy z portali ogłoszeniowych jest dostosowany do korzystania z niego na telefonach komórkowych - bez których nie ruszamy się teraz praktycznie nigdzie. Dzięki temu możemy przeglądać wystawiane oferty i aplikować na wybrane przez nas stanowiska bez względu na czas i miejsce , w którym się znajdujemy.

Najpopularniejsze mieszkania i pokoje w Hadze i Rotterdamie

Najwięcej Polaków zamieszkuje w tzw. Randstad jest to region obejmujący Amersfoort, Amsterdam, Almere, Den Haag (Haga), Dordrecht, Haarlem, Hilversum, Leiden oraz Utrecht. Najwięcej zapytań o mieszkania i pokoje do wynajęcia dotyczy właśnie z tego regionu. Nie oznacza to jednak, że w innych regionach są problemy ze znalezieniem wymarzonego lokum. Wystarczy odpowiednio zapytać a oferty posypią się jak ulęgałki.

W równie banalny sposób, jak w przypadku szukania zatrudnienia możemy zawęzić obszar naszych poszukiwań miejsca do życia. W momencie, kiedy jesteśmy zainteresowani kupnem lub najmem w jakimś konkretnej miejscowości musimy jedynie zaznaczyć w dostępnych filtrach odpowiedni kod pocztowy, lub nazwę miasta.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA