Zamknij
REKLAMA

Czy drukarki do biura różnią się od drukarek przeznaczonych do użytku domowego?

08:08, 07.01.2021 | Materiał partnera
Skomentuj jittawit21 / Shutterstock.com

Przeglądając oferty drukarek często możemy natknąć się na drukarki dedykowane dla firm oraz drukarki do użytku domowego. Czy w praktyce pomiędzy jednym a drugim urządzeniem jest jakaś wyraźna różnica?

Czym różni się drukarka dedykowana do biura od drukarki do zastosowań domowych? 

Oczywiście nie ma jednego konkretnego elementu, który by przesądzał o tym czy drukarka jest zaprojektowana typowo do biura lub typowo dla gospodarstwa domowego. Jest jednak szereg małych rozwiązań, które sprawiają, że dane urządzenie mniej lub bardziej pasuje do konkretnych zastosowań. 

Drukarki biurowe są nastawione na nieco większa eksploatacje. Należy zauważyć, że w większości gospodarstw domowych drukarki raczej są użytkowane sporadycznie. W związku z czym wydajność oraz szybkość druku w przypadku drukarek domowych nie mają aż takiego znaczenia. Raczej ważniejsza jest cena zakupu części eksploatacyjnych. 

Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest fakt, że drukarki użytkowane w biurach zazwyczaj są wykorzystywane do druku dokumentów do czego wystarcza czarny monochromatyczny kartridż (np. cartridge do drukarki HP) . Trochę inaczej to wygląda w przypadku drukarek w gospodarstwach domowych, gdyż tutaj praktyka pokazuje, że co jakiś czas pojawia się potrzeba wydrukowania czegoś w kolorze. 

Drukarka laserowa do biura, drukarka atramentowa do domu? 

Niektórzy uważają, że drukarka laserowa jest szybsza i wydajniejsza w związku z czym lepiej pasuje do biura. Natomiast drukarka atramentowa to przede wszystkim tańszy koszt zakupu urządzenia oraz łatwość w drukowaniu w kolorze. Jak wiadomo drukarki atramentowe charakteryzują się niskim kosztem zakupu tuszu kolorowego w porównaniu z kolorowymi tonerami w drukarkach laserowych. Jednocześnie drukowanie monochromatyczne w kolorowych drukarkach atramentowych nie odbiega jakością od drukarek laserowych. Oczywiście pod warunkiem, że mamy wysokiej jakości czarny tusz np. tusz HP 305

Dlatego też drukarki atramentowe uchodzą za rozwiązanie bardziej dedykowane do zastosowań domowych. Oczywiście taki podział jest dużym uogólnieniem i tak naprawdę zależy co drukujemy i czego oczekujemy od kupowanego urządzenia. Dlatego zakup drukarki powinien być podyktowany przede wszystkim indywidualnymi potrzebami. W związku z czym nie ma problemu z tym, żeby drukarka, która jest reklamowana jako urządzenie do użytku w domu była wykorzystywana w biurze oraz na odwrót drukarki do zastosowań biznesowych mogą równie dobrze pracować w gospodarstwie domowym. 

Źródło zdjęcia:

jittawit21 / Shutterstock.com

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA