Zamknij
REKLAMA

Ekspres automatyczny - urządzenie dla każdego

16:27, 03.07.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Miłośników kawy nie brakuje na całym świecie. Obecnie większość z nas nie wyobraża sobie nawet życia bez tego napoju, ponieważ pobudka bez gorącej, aromatycznej i mocnej kawy stawiającej na nogi jest z pewnością dużym wyzwaniem. Samo przygotowanie dobrej kawy jest ogromną sztuką, dzięki czemu profesjonalni bariści na całym świecie są w stanie szybko zdobyć uznanie i sławę, jeśli tylko są osobami naprawdę znającymi się na swoim fachu.

Idealna kawa tylko od baristy?
Większości z nas wystarczy zwykła czarna kawa z dodatkiem cukru, a dla niektórych potrzebny będzie ewentualny dodatek mleka. Tak jest zwykle do czasu, aż nie spróbujemy kawy zrobionej przez profesjonalistów i nie zakochamy się w jej pełnym smaku i aromacie. Nie oznacza to wcale, że sami nie będziemy w stanie takiej kawy przygotować w swoim domu! Co ciekawe, nie potrzebujemy wcale do tego wielkich umiejętności, nie musimy kończyć kursów baristycznych i kupować wszystkich niezbędnych narzędzi, które można zobaczyć w kawiarniach - wystarczy nabyć dobry ekspres automatyczny, który wszystkie rzeczy zrobi praktycznie za nas.

Jak obsługiwać ekspres automatyczny?
Otóż wszystko zależy od tego, jaki model wybierzemy oraz czego sami oczekujemy. Można bowiem kupić modele domowe, gdzie musimy jedynie wybrać rodzaj naszej kawy, wsypać ziarna lub zmieloną już kawę, dodać wody i wcisnąć przycisk. Biorąc pod uwagę, że wszystkie one mają łatwy dostęp do pojemników, to raczej nikt nie powinien mieć problemu z tymi czynnościami. Przed wyborem ekspresu warto zastanowić się, jaki system spieniania mleka będzie dla nas odpowiedni, ponieważ do wyboru mamy dyszę spieniającą, automatyczny pojemnik na mleko lub rurkę do spieniacza. Różnica jest między innymi taka, że przy dyszy spieniającej musimy samodzielnie podgrzać mleko w kubku i dopiero później spienić je za pomocą dyszy, co jest najmniej wygodnym rozwiązaniem, lecz jest ono najtańsze. W przypadku pojemnika na mleko, wystarczy wlać mleko, nacisnąć odpowiedni przycisk i gotowe - jedyna wada jest taka, że uciążliwe może być czyszczenie pojemnika po każdorazowym użyciu. Ostatni sposób, czyli rurka, którą musimy umieścić w zewnętrznym pojemniku z mlekiem i nacisnąć guzik, z pewnością jest najwygodniejszym rozwiązaniem.

Jakie firmy wybierać?
Oczywiście decydujmy się jedynie na renomowane firmy, które rekomendowane są przez profesjonalistów, ponieważ mamy wtedy pewność, że wszystko zostało dokładnie sprawdzone i zweryfikowane, a my na pewno będziemy zadowoleni  zakupu. Dobrym wyborem może okazać się między innymi Firma Krups i obecnie jeden z najnowszych modeli EA9010, ponieważ ten ekspres automatyczny oferuje nam ogromny wachlarz usług, połączony z bardzo prostą obsługą, co sprawdzi się w domu każdego miłośnika kawy, który nie ma czasu lub chęci na doszkalanie się jako barista. Więcej na temat tego modelu możemy przeczytać na stronie http://www.krups.com.pl/%C5%9Awiat-kawy/Ekspresy-automatyczne/c/super%2Bautomatics.

Ważne informacje na temat ekspresu
Jeśli chodzi o wyżej wymieniony model, można śmiało powiedzieć, że posiada dosłownie wszystko, czego potrzebuje nawet wymagający użytkownik. Zawiera między innymi duży zbiornik na wodę (o pojemności 1,7 l), zbiornik na kawę (do którego możemy wsypać jej aż 280 gram), a ponadto sami możemy wybrać czy ma być to kawa mielona, czy raczej bardziej odpowiada nam ziarnista. Ekspres został również wyposażony w dotykowy i bardzo wygodny wyświetlacz, dzięki któremu bez żadnego problemu wszystko dokładnie ustawimy pod swoje wymagania. Maksymalna moc to 1450 Wat i w połączeniu z ciśnieniem 15 barów, możemy się spodziewać, że nasza kawa będzie aromatyczna i intensywna jak z ręki baristy. W ten oto wygodny sposób możemy samodzielnie i szybko przygotowywać swoją ulubioną kawę, bez wychodzenia z domu.

Producenci ekspresów starają się co roku zaskakiwać nas również wyglądem swoich produktów – to już nie te czasy, gdy ekspres był duży, zajmował nam miejsce w kuchni i zwyczajnie używało się go rzadko. Obecnie ekspresy do kawy możemy sobie wybrać w taki sposób, żeby pasowały do wystroju naszego wnętrza, a ponadto zajmowały minimalną powierzchnię na półce. Często dostępne mamy również różne kolorystyki, więc jeśli zależy nam na byciu wiernym konkretnemu designowi, spokojnie możemy wszystko odpowiednio wybrać i dopasować. Podsumowując - jeśli jesteśmy miłośnikami dobrej kawy, nie warto zwlekać lub przepłacać za kawę w kawiarniach, skoro możemy mieć profesjonalnie wykonany napój w swoim domu. Jego gwarancją jest tylko wysokiej klasy ekspres automatyczny – dokładnie taki, jakiego używają bariści.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%