Zamknij

Ile miejsca wokół stołu potrzeba na krzesła z podłokietnikami?

14:37, 01.02.2024 . Aktualizacja: 14:38, 01.02.2024
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Jadalnia to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. To właśnie w nim spędzamy wspólnie czas, spożywamy posiłki, wymieniamy się swoimi spostrzeżeniami. Chcąc jednak zadbać o to, aby było ono jak najbardziej funkcjonalne, należy zastanowić się, ile miejsca wokół stołu potrzeba w przypadku krzeseł z podłokietnikiem – odpowiedź może Cię zaskoczyć.

Jakie wymiary mają krzesła z podłokietnikami?

Zanim powiemy, ile miejsca wokół stołu potrzeba na drewniane krzesło z podłokietnikami, warto określić na początku wymiary tego drugiego mebla. Wysokość siedziska jest tutaj taka sama jak w przypadku klasycznych krzeseł, wynosi więc około 40-45 cm. Głębokość siedziska mieści się z reguły w przedziale od 38 do 40 cm. Warto zaznaczyć, że najważniejsza jest jednak szerokość siedziska – jeżeli chodzi o krzesło drewniane z podłokietnikami, wynosi ona z reguły od 38 do 45 cm.

Krzesła z podłokietnikiem – ile trzeba przeznaczyć na nie miejsca wokół stołu?

Jeśli zależy Ci, aby komfortowe spędzać czas przy stole, szerokość blatu powinna być większa od szerokości siedziska o 20 cm. Musisz pozostawić więc przynajmniej 58 cm. Wówczas będziesz mógł swobodnie korzystać ze sztućców oraz bez problemu spożywać różne potrawy.

Ile pozostawić miejsca na krzesło od ściany?

Drewniane tapicerowane krzesło z podłokietnikiem z reguły mieści się pod blatem stołu. Z tego powodu nie trzeba przeznaczać na nie większej przestrzeni niż w przypadku klasycznych krzeseł. Na wszelki wypadek warto jednak dokładnie sprawdzić jego wymiary oraz zmierzyć odległość od ściany do krzesła, ale w taki sposób, aby były ono rozsunięte i pozwalało bez problemu rozprostować nogi. Uznaje się, że krzesło w takim położeniu powinno znajdować się przynajmniej 60 cm od ściany. Jeżeli jednak Twoje mieszkanie jest całkiem spore, możesz z powodzeniem pozostawić 120 cm – wówczas będzie można swobodnie się przemieszczać w jadalnianej przestrzeni.

Ile krzeseł zmieści się przy stole?

Na jedno nakrycie stołu należy przeznaczyć minimum około 60 cm. Jeżeli więc stół ma wymiary 120x60 cm, zmieści się wokół niego od 4 do 6 krzeseł. W ten sposób zapewnisz komfort zarówno swoim domownikom, jak i gościom. Dużo tu jednak zależy od tego, jak duże będą krzesła z podłokietnikiem. Oczywiście warto zaznaczyć, ze jeżeli zdecydujesz się na stół rozsuwany, wygoda zasiadających przy nim osób będzie jeszcze większa (kiedy zdecydujesz się ten mebel rozsunąć). Szukasz odpowiednich modeli krzeseł z podłokietnikiem? Przejrzyj ofertę sklepu Jardex i wybierz idealne modele dla siebie i swojej rodziny!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%