Zamknij

Jak stworzyć firmę IT, która będzie atrakcyjna dla pracownika?

00:00, 20.11.2023 art. sponsorowany

Rynek usług IT stale się rozrasta. Każdego roku w Polsce i na świecie powstają też nowe start-up`y i spółki, ukierunkowane zarówno na zysk, jak i na rozwój kadry pracowniczej. Nie ulega wątpliwości, że największy potencjał w branży informatycznej mają firmy, mające w zespołach wybitnych programistów i specjalistów ds. zarządzania projektami. Jak stworzyć odpowiednie środowisko pracy w IT i jak zachęcić pracowników do współpracy? Oto kilka inspiracji.

Po pierwsze- dostosuj zarobki do wymagań

Oczekujesz od pracowników, że będą wykonywać dziesiątki różnych obowiązków bez stosownej zapłaty? W IT taka strategia nie zadziała. Wysokie wymagania względem kandydatów obligują Cię do zapewnienia wysokich wynagrodzeń. Punktem wyjścia w rozmowach o pracę w IT jest kwestia zarobków. W branży panuje bowiem duża konkurencyjność. Najlepsi i najwyżej wykwalifikowani pracownicy chętnie przechodzą więc do tych pracodawców, którzy proponują godziwe stawki.

Udostępnij ciekawe ogłoszenie i znajdź osoby do pracy IT Gdańsk!

Zamierzasz otworzyć własną firmę IT i zastanawiasz się, jak stworzyć stabilny zespół? Zapewnij swojemu personelowi finansowe bezpieczeństwo. Dokonaj analizy ofert pracy, publikowanych przez podmioty konkurencyjne. Oceń, czy pensje, które oferujesz swoim ludziom, odpowiadają aktualnym trendom i wysokościom płac w innych przedsiębiorstwach. Wymagasz coraz więcej od swojego zespołu? Koniecznie rozważ podwyżkę płac, proporcjonalną do ilości nowo przydzielonych zadań.

Po drugie - stwórz atrakcyjne zaplecze i narzędzia pracy

Nie licz na to, że znajdziesz i zatrzymasz pracownika w IT, nie dbając o swoje zaplecze w postaci sprzętu czy lokalu. Młodzi programiści i pozostali, uzdolnieni specjaliści, bardzo nieufnie podchodzą do firm, które nie są w stanie zorganizować profesjonalnej infrastruktury: doświetlonych, klimatyzowanych pomieszczeń, szybkiego łącza i wydajnych komputerów. Standardem w firmach IT są też pomieszczenia rekreacyjne, zaplecza kuchenne, a nawet pokoje gamingowe, w których pracownicy mogą miło spędzić czas wolny. Zwróć uwagę na to, czy lokale, w którym znajduje się Twoja firma, są reprezentatywne. W innym przypadku może być ciężko zachęcić kogoś do pracy!

Weź udział w targach pracy online i daj się poznać osobom zainteresowanym podjęciem nowej pracy!

Firma IT atrakcyjna dla personelu jest także firmą ukierunkowaną na rozwój. Oznacza to, że pracownicy regularnie otrzymują dostęp do nowych narzędzi pracy, szkoleń i warsztatów. Pracodawcy zapewniają również dofinansowania kursów i indywidualnie rozpatrują wnioski o możliwość udziału w konferencjach, spotkaniach itd.

Po trzecie - umiejętnie rozwijaj swoją markę

Małym start-up`om ciężko jest znaleźć wartościowych pracowników. Wynika to m.in. ze słabej rozpoznawalności marki. Co możesz zrobić, by zyskać w oczach potencjalnych kandydatów? Postaw na komunikację w social mediach. Buduj silną markę, uczestnicząc w branżowych eventach i networkingu. Twoją wizytówką powinna być profesjonalna strona internetowa z portfolio. Zdobądź opinie klientów i opublikuj je, by każdy zainteresowany pracownik mógł się z nimi zapoznać.

Podsumowanie

Kompletowanie personelu w IT nie jest łatwym zadaniem. Pracownicy chętnie przechodzą do innych firm, skuszeni perspektywą wyższych zarobków lub bardziej prestiżowych posad. Chcesz utrzymać stabilny, stały zespół i uniknąć ciągłych rekrutacji? Stwórz silną markę i zaplecze techniczne swojej firmy. Konkurencyjność zapewnisz sobie, oferując atrakcyjne wynagrodzenia, odpowiadające aktualnym, rynkowym realiom.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%