Zamknij

Kosiarka akumulatorowa czy kosiarka elektryczna – jaką wybrać?

13:41, 17.04.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 13:41, 17.04.2023

Sezon na prace ogrodowe rusza wraz z początkiem wiosny, dlatego już dziś warto rozważyć zakup wysokiej jakości kosiarki, która posłuży przez kolejne lata. Największą popularnością cieszą się modele akumulatorowe oraz elektryczne. Który z nich warto wybrać? 

Kosiarki elektryczne – charakterystyka 

Kosiarka elektryczna to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort pracy, a jednocześnie promują proekologiczne postawy. Tego typu modele nie generują spalin, pracują też stosunkowo cicho. Są bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu poradzi sobie z nimi nawet osoba rozpoczynająca przygodę z ogrodnictwem. Kosiarki elektryczne są też tanie w utrzymaniu, a ich konserwacja nie wymaga dużych nakładów finansowych ani czasowych.  

Poza wieloma zaletami mają też jedną, znaczącą wadę – aby mogły pracować, potrzebują źródła zasilania. Warunkiem korzystania z nich jest więc posiadanie dostępu do gniazdka elektrycznego. W praktyce za pomocą kosiarek elektrycznych można kosić stosunkowo niewielkie powierzchnie, mając jednocześnie na uwadze, że wraz ze wzrostem długości kabla spada napięcie. Rozwiązaniem może okazać się kosiarka akumulatorowa, która pracuje niezależnie od źródła energii. 

Czy warto wybrać kosiarkę akumulatorową? 

Kosiarka elektryczna każdorazowo musi być podłączona do źródła zasilania, co bywa bardzo problematyczne w przypadku działek o dużej powierzchni. Na nieco innych zasadach pracują kosiarki akumulatorowe, które mają wbudowany akumulator. Umożliwiają one wielogodzinną pracę bez konieczności ładowania urządzenia. Jednocześnie, podobnie jak kosiarki elektryczne, nie emitują szkodliwych dla środowiska naturalnego spalin oraz pracują cicho.  

Charakteryzuje je wysoki komfort pracy, gdyż nie trzeba borykać się z ciągnącymi się za koszącym kablami. Wadą kosiarek akumulatorowych jest jednak ich cena – wyższa niż w przypadku kosiarek elektrycznych. Z drugiej strony, za wysoką ceną podąża wysoka jakość sprzętu, w którą warto zainwestować.  

Kosiarka elektryczna czy akumulatorowa – jaką wybrać? 

Wybierając kosiarkę, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim własne potrzeby oraz budżet. W przypadku ograniczonych środków finansowych lepszym rozwiązaniem będzie kosiarka elektryczna, która z reguły jest tańsza. Można jednak rozważyć zakup sprzętu na raty i zdecydować się na kosiarkę akumulatorową. Warto to zrobić, jeśli sprzęt użytkowany będzie często, a powierzchnia do skoszenia jest naprawdę spora.  

Na zakup kosiarki akumulatorowej najczęściej decydują się osoby ceniące sobie wysoki komfort pracy – brak okablowania niewątpliwie jest jednym z większych atutów sprzętu. Kosiarka akumulatorowa pozostaje jedynym rozwiązaniem dla osób, które nie mają dostępu do gniazdka w pobliżu miejsca koszenia. Jej zakup powinny rozważyć osoby, które mają do dyspozycji niewielkich rozmiarów działkę, sięgając po sprzęt jedynie kilka razy w sezonie.  

Sprzęt wysokiej jakości 

Bez względu na to, jaki rodzaj kosiarki finalnie zostanie wybrany, należy zwrócić uwagę na jakość kupowanego sprzętu. Na rynku dostępne są obecnie różnego typu kosiarki, a ich przedział cenowy jest naprawdę szeroki. Nie należy jednak kierować się wyłącznie niską ceną, pamiętając, że zakup kosiarki to inwestycja na długie lata. Warto więc wybierać modele renomowanych producentów. Ponadto dobrze zapoznać się ze specyfikacją sprzętu, upewniając się tym samym, że odpowiada on potrzebom oraz wymaganiom. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku kupowania kosiarki po raz pierwszy oraz wymianie urządzenia, które nie spełniło oczekiwań. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%