Zamknij

Czym jest mezoterapia igłowa i kiedy wykonuje się ten zabieg?

12:51, 22.03.2023 . Aktualizacja: 12:51, 22.03.2023
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Mezoterapia igłowa to przede wszystkim skuteczna terapia, która stosowana jest do pobudzania mikro krążenia oraz do odżywienia i uelastycznienia skóry twarzy, szyi, rąk, a nawet ud i pośladków. Na czym polega ta medyczna procedura i kiedy jest podejmowana?

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest metodą medyczną, która wykorzystuje stosowane wielokrotnie powierzchowne wprowadzanie do skóry specjalnych substancji aktywnych, na przykład witamin, minerałów, aminokwasów i peptydów. Te składniki odżywcze służą do poprawy tkanek w organizmie, w tym skóry, co polega na wzmocnieniu jej struktury i zamiast jednego zastrzyku możemy wykonać kilka, aby poprawić i przywrócić jej naturalne funkcje.

Mezoterapia igłowa polega również na przywróceniu skóry odpowiedniego poziomu nawilżenia i odświeżeniu jej kolorytu. Ten zabieg został wynaleziony w zakresie stosowania jako metoda redukcji zmarszczek i poprawy struktury skóry twarzy, szyi, dłoni lub dekoltu, ale może być również stosowana do poprawy skóry ud, pośladków, brzucha i dłoni.

Kiedy wykonuje się mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa pomaga w poprawie wyglądu skóry oraz przywraca jej naturalny blask. W ten sposób można pozbyć się zmarszczek, rozstępów, cellulitu i przebarwień skóry. Zabieg można wykonać u osób, które chcą poprawić kondycję skóry i zapobiec jej starzeniu się. Zabieg powinien być wykonywany w sytuacji, gdy zauważysz oznaki starzenia się skóry, takie jak zmarszczki i zmniejszona jędrność. Istnieją również przypadki, że mezoterapia igłowa może być stosowana jako środek profilaktyczny polegający na utrzymaniu młodzieńczego wyglądu skóry, a tym samym w przypadku, gdy ich skóra jest w dobrej kondycji.

Mezoterapia igłowa jest również skuteczna w leczeniu problemów dermatologicznych, takich jak trądzik i łuszczyca. Jest ona również zalecana w przypadku wypadania włosów, cellulitu lub blizn potrądzikowych. Jeśli chodzi o rezultaty zabiegu, to skóra ma się stać jędrniejsza, jaśniejsza i bardziej nawilżona. Efekty zaczynają widoczne być po pierwszym zabiegach i są realne w ciągu kilku tygodni od wizyty.

Więcej na temat mezoterapii igłowej znajdziesz na: https://gdanskaklinikaurody.pl/zabiegi/mezoterapia-iglowa/

Jak działa mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa wykorzystuje wielokrotnie podawanie pod skórą składników aktywnych, aby przywrócić skórze odpowiednio czynnik odpowiednik i umożliwić przepływ krwi. Jednakże preferowana jest metoda wstrzyknięcia niewielkich dawek substancji aktywnych, wytwarzanych z naturalnych substancji nawilżających i odżywczych wyłącznie w warstwie powierzchniowej skóry.

Wstrzykiwanie mieszaniny składników aktywnych będzie miało na celu pobudzenie mikrokrążenia w organizmie poprzez stymulację fibroblastów, co spowoduje wzrost elastyczności skóry. Ponadto zawarta w mieszaninie substancja składowa odżywi i nawilży skórę, dzięki czemu stanie się ona bardziej jędrna, gładka i piękniejsza. Mieszanina aktywna podana w ramach mezoterapii igłowej może również skutecznie wpływać na trądzik i blizny.

Mezoterapia igłowa jest skuteczną i bezpieczną terapią medyczną, która może zostać stosowana do poprawy jakości skóry, redukcji zmarszczek, zmniejszenia cellulitu lub przebarwień skóry. Za pomocą tego zabiegu można także skutecznie zapobiec starzeniu się skóry, utrzymując ją w dobrej kondycji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%