Zamknij

Nowa restauracja w Gostyniu! Właścicielka nie żałuje decyzji. Takiego jedzenia...

10:21, 06.02.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:06, 10.08.2023

Życie w biegu sprawia, że znacznie rzadziej mamy czas na gotowanie w domu, dlatego coraz częściej korzystamy ze stołówek i fast foodów, tęskniąc jednocześnie za tradycyjnym jedzeniem, takim „jak u mamy” Tymczasem, w Gostyniu otwarła się nowa restauracja, serwująca obiady – szybko, niedrogo i smacznie. Można nie tylko dobrze zjeść, ale też zamówić coś czego inni nie mają, także z dowozem.

W powiecie gostyńskim sporo jest miejsc serwujących, pizzę, kebab czy inne fast foody. Korzystamy z nich najczęściej z powodu braku czasu na gotowanie. Tymczasem od kilku miesięcy w Gostyniu przy ul. Powstańców Wlkp. działa nowa restauracja

– Od zawsze lubiłam spędzać czas w kuchni. Gotowanie pozwoliło mi zapomnieć o troskach życia codziennego aż w końcu przerodziło się w pasję. - mówi Joanna Frąckowiak właścicielka i założycielka „Euforii” zdradzając przy okazji skąd wziął się pomysł - Początkowo chciałam stworzyć makaroniarnię, jednak po konsultacjach z klientami oraz moją wspaniałą ekipą na kuchni, doszliśmy do wniosku, że stworzymy miejsce gdzie serwowane będą domowe smaczne potrawy i tej decyzji nie żałuję

Od pomysłu do realizacji droga jest często daleka, ale tu poszło szybko i sprawnie, a nowa restauracja, zaczęła oferować klientom dania doskonale znane w każdym polskim domu. - Nasze tradycyjne domowe dania, przygotowywane są z najlepszej jakości produktów, również tych lokalnych - dodaje Joanna Frąckowiak, której w kuchni pomagają, Matylda, Wiesława i Oksana.

Pierwsza jest dietetyczką i odpowiada za skład oraz wartości odżywcze.

- Jestem po dietetyce, dlatego zwracam szczególną uwagę na skład oraz wartości odżywcze produktów z których powstają nasze dania. - mówi Matylda Szmytowska i przekonuje, że pracuje już nad menu dla dobrze zbilansowanej diety „pudełkowej” - W przyszłości chcemy stworzyć menu pudełkowe, zdrowe i pełne wartości jedzenie, które przygotowywane będą według sprawdzonych, smacznych i dietetycznych przepisów.

[FOTORELACJA]9953[/FOTORELACJA]

Ważną postacią w kuchni jest też Wiesława, której przygotowuje dania oparte na przepisach swojej mamy, a nawet babci

- Pasja do gotowania zrodziła się we mnie w czasach kiedy moja mama przekazała mi pewne obowiązki domowe. Podpatrywałam swoją mamę a nawet babcię, jak przygotowują dane potrawy i tym sposobem poznałam przepisy, na których bazujemy dziś. - mówi Wiesława Sarbinowska kucharka restauracji „Euforia”

Z kolei pochodząca z Ukrainy Oksana, to specjalistka od wyrabiania ciasta. Jej pierogi i naleśniki, uznawane są przez klientów za wyjątkowe. - Nasze ciasto na naleśniki, pierogi czy gofry wyrabiane jest w tradycyjny sposób, bez pomocy urządzeń elektrycznych dzięki czemu konsystencja jest zupełnie inna, co wpływa też na jakość samego dania.– mówi Oksana Опейда

W nowej restauracji, na gości czeka też menu, które trudno będzie znaleźć innych miejscach na terenie Gostynia, a jedzenie przygotowywane jest na bieżąco - Wszystkie dania przygotowujemy na „świeżo” dlatego czas oczekiwania jest nieco dłuższy niż w miejscach gdzie serwuje się dania z bemarów. Warto więc zamówić wcześniej obiad telefonicznie na daną godzinę i zaoszczędzić czas związany z przygotowaniem posiłku. - mówi Joanna Frąckowiak.

Restauracja Euforia, to nie tylko tradycyjna i domowa kuchnia, ale też miejsce, gdzie zorganizujemy rodzinną uroczystość.

- Organizujemy małe imprezy okolicznościowe takie jak urodziny, lecia, komunie czy stypy – przekonuje Joanna Frąckowiak i dodaje, że przyszłości chce również organizować warsztaty, dla dzieci i dorosłych. - Gotowanie to pasja, którą można zarażać innych i taki jest nasz cel, aby zorganizować warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych. - podsumowuje właścicielka restauracji

Jeśli więc nie masz czasu na gotowanie w domu, a lubisz smaczną i domową kuchnię, koniecznie odwiedź restaurację „Euforia” w Gostyniu, która mieści się przy ul. Powstańców Wlkp. 48c Znajdziesz ją szybko, bo dookoła unosi się zapach pysznego jedzenia, podsycany przez ciepłą i rodzinną atmosferę, której nie znajdziesz gdzie indziej. Warto też zapamiętać numer telefonu 727 003 463 pod którym można zamówić jedzenie z dostawą do domu. 

Aktualne menu wraz cennikiem znajduję się - TUTAJ.-

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%