Zamknij

Ile może kosztować stworzenie prostej strony www?

09:42, 27.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09:42, 27.01.2023

Jeśli tu trafiłeś z pewnością myślisz o stworzeniu nowej własnej strony internetowej i szukasz informacji na temat kosztów, jakie będziesz musiał ponieść. Zlecenie wykonania profesjonalnej strony www jest dużo kosztowniejsze niż samodzielna praca, ale i dużo pewniejsze oraz pozbawione błędów. Szukając dobrego wykonawcy z pewnością zwrócisz uwagę na cenę, jednak pamiętaj, że najtaniej nie znaczy najlepiej.

Cena stworzenia nowoczesnej strony internetowej.

Zacznijmy od podstaw. Stworzenie strony www od podstaw może wahać się od kilkuset złotych do kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, tak dobrze widzisz tę cenę - strona www może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy polskich złotych, wszystko zależy od jej zaawansowania i funkcji.

Jednak nie ma co zrażać się na samym starcie. Cena podstawowej strony www na potrzeby firmy to koszt średnio około 1500 - 2500 złotych netto. Jak możesz zauważyć przedstawione koszty są bardzo rozbieżne. Wszystko to wynika z różnorodnych potrzeb klienta i możliwości technicznych oraz wizualnych.

Poniesione koszty można spokojnie porównać do kupna mieszkania. Na cenę ostateczną wpływ ma wiele mniejszych lub większych czynników. W przypadku strony internetowej jest to wielkość (często mierzona ilością podstron) i funkcjonalność oraz jakość wykonania.

Co wziąć pod uwagę zamawiając stronę www?

W czasie planowania własnej strony www warto zastanowić się nad pewnym kwestiami, które finalnie wpłyną na ostateczną wycenę. Jedną z takich kwestii jest prezentacja firmy lub produktu w Internecie. W praktyce oznacza to, jaką stronę chcesz przedstawić potencjalnym klientom. najprostszym i najbardziej przejrzystym rozwiązaniem jest strona główna, podstrona z ofertą oraz kontakt. Bardziej zaawansowane projekty wiążą się z poniesieniem dodatkowych kosztów.

Liczba podstron określa odpowiednie struktury strony www, a co za tym idzie znacząco uprości wycenę projektu. Dodatkowo przemyśl, czy chcesz na stronie prowadzić bloga z nowinkami branżowymi i ciekawymi treściami.

Po określeniu głównej funkcji strony www, przychodzi czas na przemyślenie dodatkowych funkcji:

 • Formularz kontaktowy lub nieco bardziej skomplikowany formularz zgłoszeniowy,
 • Integracja z mediami społecznościowymi,
 • Mapy Google z dokładną lokalizacją firmy,
 • Certyfikat SSL,
 • Funkcje filtrowania lub sortowania ofert / produktów,
 • Możliwość rezerwacji usług lub wizyt,
 • Funkcje logowania i rejestracji.

Mając zebrane w całość wszystkie niezbędne informacje dotyczące przyszłej strony www można przejść do wyceny całości przemyślanego projektu. Niska cena w przypadku niedoświadczonych i początkujących pracowników może okazać się strzałem w kolano. Pamiętaj, że stronna www to wizytówka Twojej firmy i produktu, dlatego tak istotne jest powierzenie tego zadania profesjonalistom.

Nowoczesna i funkcjonalna strona www.

Nowoczesna strona www powinna być oferowana w pakiecie z kilkoma dodatkowymi elementami. Warto sprawdzić czy oferta zawiera takie punkty jak:

 • indywidualny projekt wizualny
 • gwarancja i doradztwo działania
 • optymalizacja SEO
 • instrukcja / szkolenie z obsługi
 • wsparcie w okresie działania strony.

W przeciwnym wypadku w późniejszym czasie okaże się, że za te elementy trzeba dodatkowo zapłacić, ponieważ są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu strony internetowej. 

Jak widzisz na końcową wycenę wpływa mnóstwo czynników. Dlatego też każdy projekt wyceniany jest indywidualnie, a podane informacje są jedynie szacunkowi i mieszą się w tzw. widełkach. 

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%