Zamknij

Łatka, Rożek czy Urwis czyli wybieramy imię dla chomika

08:41, 05.10.2022 . Aktualizacja: 08:42, 05.10.2022
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Imię to coś więcej, niż tylko zbiór liter przynależny danej osobie. To właśnie dzięki niemu konkretna istota zyskuje w naszych oczach określone cechy, a co za tym idzie, przestaje ona być jednym z wielu podobnych jej stworzeń. Powyższa zasada odnosi się zarówno do ludzi, jak i do zwierząt (a niekiedy nawet do przedmiotów). Właśnie dlatego tak ważne jest nadanie imienia nowemu, czworonożnemu członkowi naszej rodziny. Jak zatem nazwać chomika? Czym kierować się podczas wyboru chomiczego imienia? Czy istnieją jakieś sposoby umożliwiające szybki i bezproblemowy wybór imienia dla gryzonia? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące imienia dla chomika.

Po co chomikowi imię?

Jeśli sądzisz, że chomiki nie potrzebują imienia, to jesteś w dużym błędzie. W rzeczywistości bowiem wszystkie gryzonie – podobnie jak koty czy psy – mogą reagować na swoje imię. Co więcej, zdarza się, że chomik zawołany po imieniu zareaguje podobnie jak wspomniany kot czy pies, a zatem przybiegnie do swojego opiekuna. Poza tym nadanie małemu przyjacielowi imienia odgrywa bardzo istotną rolę w budowaniu relacji na linii zwierzę – człowiek.

Czym kierować się podczas wyboru imienia dla chomika?

Istnieje tylko jedna zasada dotycząca wyboru imienia dla opisywanego gryzonia. Takowe powinno być po prostu krótkie (najlepiej, jeśli będzie się składało z jednej, maksymalnie dwóch sylab). Dzięki temu nasz nowy pupil łatwiej się do niego przyzwyczai. Czym zatem – poza długością – kierować się wybierając imię dla chomika lub chomiczki? Tak naprawdę wszystko zależy wyłącznie od nas. Możemy wziąć pod uwagę zarówno charakter pupila (np. Śpioszek, Pchełka), jego nawyki (np. Kulka, Tuptuś), gust kulinarny (np. Pestka, Banan), jak i kolor futerka (np. Bursztyn, Heban) bądź charakterystyczne cechy umaszczenia (np. Łatka, Prążek). Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadać chomikowi imię naszego ulubionego bohatera filmowego czy książkowego. Więcej inspirujących imion dla chomików obu płci znajdziesz na stronie https://pupilek.pl/gryzonie/imiona-dla-chomika/.

Materiał partnera
 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Chomik Chomik

0 0

Proponuję wyindywidualizowana ciemność 15:38, 06.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%