Zamknij

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2022 - co warto wiedzieć?

08:02, 15.09.2022 . Aktualizacja: 08:02, 15.09.2022
Skomentuj Foto" Zleceniodawca Foto" Zleceniodawca

Już tylko nieco ponad dwa miesiące dzielą nas od startu Mistrzostw Świata w Katarze. Bez wątpienia to będzie zdecydowanie najważniejsza impreza w tym roku kalendarzowym. Szczególnie dla fanów futbolu, których w naszym kraju nie brakuje! Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat mundialu? Kiedy zostanie on rozegrany? Jakie ekipy narodowe będą miały szanse sięgnąć po końcowy triumf? Na co w tym wszystkim stać reprezentantów Biało-czerwonych?

Kiedy zostanie rozegrany mundial i gdzie śledzić newsy sportowe?

Tegoroczne Mistrzostwa Świata będą bardzo nietypowe. W tym wieku jeszcze nie było bowiem takiej sytuacji, by mundial rozpoczynał się… w środku kalendarzowej jesieni, a kończył na kilka dni przed startem zimy. Gdyby sprawy związane z Mistrzostwami Świata były standardowe, to wówczas już dawno bylibyśmy po finałowych rozstrzygnięciach. W końcu ostatnie turnieje tej rangi odbywały się na przełomie czerwca oraz lipca. Teraz będzie inaczej. Już pojawiają się rozmaite newsy sportowe na temat mundialu w Katarze. A to dopiero początek, ponieważ do startu Mistrzostw Świata zostało jeszcze troszkę czasu. Wszystko rozpocznie się 20 listopada 2022 roku. Generalnie organizacja tego mundialu jest… dziwna. I to nie tylko dlatego, że przez Mistrzostwa Świata w Katarze cały ligowy sezon klubowy zostanie przerwany praktycznie w samym środku. Pierwotnie mundial miał rozpocząć się 21 listopada 2022 roku. Data jednak została zmieniona. Szczerze mówiąc, nie przypominamy sobie, by coś takiego miało miejsce wcześniej; w kontekście turniejów tej właśnie rangi. W meczu otwarcia pierwotnie miał nie zagrać gospodarz. To była kolejna wręcz groteskowa decyzja. Na szczęście została ona zmieniona. 20 listopada 2022 roku Katarczycy zagrają u siebie z Ekwadorem. W drugim spotkaniu tej grupy zmierzą się zaś Holendrzy i Senegalczycy.

Jakie drużyny zagrają na Mistrzostwach Świata?

Mistrzostwa Świata w Katarze będą ostatnimi w znanym każdemu kibicowi formacie. Kolejny mundial (w 2026 roku) będzie o wiele bardziej rozbudowany. Teraz jednak jest jeszcze „normalnie”, z czego na pewno cieszą się bardziej konserwatywnie podchodzące do tematu osoby. Czyli mamy łącznie osiem grup. W każdej z nich zaś po cztery reprezentacje narodowe. Łącznie na Mistrzostwach Świata w Katarze zagrają zaś 32. kadry. W grupie A mamy Katarczyków (gospodarz), Ekwadorczyków, Holendrów oraz Senegalczyków. W grupie B zmierzą się ze sobą kadry Anglii, Iranu, Stanów Zjednoczonych oraz Walii. Grupa C będzie najprawdopodobniej najbardziej interesować polskich kibiców. Wszak dojdzie tutaj do starć pomiędzy Polakami, Argentyńczykami, Meksykiem i Arabią Saudyjską. W grupie D (Francja, Australia, Dania, Tunezja) oraz E (Hiszpania, Kostaryka, Niemcy, Japonia) także nie powinno brakować emocji. Tak samo, jak w grupie F. Starcia pomiędzy Belgami, Chorwatami, Marokańczykami i Kanadyjczykami zapowiadają się bardzo dobrze. Grupa G (Brazylia, Szwajcaria, Serbia, Kamerun) jest uznawana za grupę śmierci. To nie koniec. W grupie H zagrają ze sobą kadry narodowe Portugalii, Ghany, Urugwaju oraz Korei Południowej.

Czy Polska wyjdzie z grupy?

Podopieczni Czesława Michniewicza trafili do jednej grupy z Argentyńczykami, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Wydaje się, że Polacy będą do samego końca walczyć o zajęcie drugiego miejsca. Pierwsza lokata jest praktycznie „zarezerwowana” dla Albicelestes. Reprezentacja z Ameryki Południowej w końcu ma trenera z wysokiej półki. A Lionel Messi będzie szczególnie zmotywowany, aby w swoim ostatnim mundialu wreszcie sięgnąć po złoto. Tylko tego trofeum brakuje mu w jego bogatej kolekcji. Dużo wskazuje na to, że kwestia zajęcia drugiego miejsca rozegra się pomiędzy nami oraz Meksykiem. Rywale mają swoje problemy, ale potrafią znakomicie mobilizować się na turnieje tej rangi. Ostatnio Meksyk zawsze przecież wychodził z grupy. Najmniejsze szanse na odegranie znaczącej roli w Katarze przyznaje się zaś kadrze narodowej Arabii Saudyjskiej. Na pewno jednak tej reprezentacji narodowej nie można do końca lekceważyć…

Materiał partnera

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%