Zamknij

Odtrucie alkoholowe Kraków pomaga zwalczyć kaca

06:55, 12.09.2022 . Aktualizacja: 06:55, 12.09.2022
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Choroba alkoholowa to skomplikowane schorzenie, które przejmuje całkowitą kontrolę nad życiem osoby uzależnionej. Cierpi nie tylko organizm alkoholika, ale również jego umysł.

Uzależniony zmienia swoje zachowanie, które niestety prowadzi do rozpadu rodzin, utraty przyjaciół oraz życia zawodowego. Choroba alkoholowa to nie tylko problem z piciem, ale również szeroki problem społeczny, który z roku na rok dosięga coraz szersze grono osób.

Czy alkoholizm można leczyć? Odpowiedź brzmi i tak i nie. Osoba uzależniona może wyjść z uzależnienia i pozostawać w trzeźwości, jednak zmiany spowodowane przez alkohol są tak poważne, że już nigdy nie będzie mógł sięgnąć po kieliszek, gdyż uzależnienie mogłoby powrócić. Dlatego też osoby, którym udało się zakończyć leczenie odwykowe z sukcesem, nazywa się trzeźwymi alkoholikami. Osoby uzależnione po zakończonym leczeniu powinny pozostawać w kontakcie ze swoim terapeutą, a także uczęszczać na spotkania grup wsparcia, na przykład do Anonimowych Alkoholików.

Jak leczy się alkoholizm? Przede wszystkim należy mieć świadomość, że należy stosować metody, które wyleczą i umysł i ciało. Jedną z metod, które stosuje się w leczeniu alkoholizmu jest odtruwanie alkoholowe i zalicza się je do metod farmakologicznych. Na czym polega odtruwanie alkoholowe oraz jakie wynikają z niego korzyści? Więcej informacji na jego temat znajdziecie w poniższym artykule.

Czym jest alkoholowy Zespół Abstynencyjny?

Osoba uzależniona od alkoholu nie jest w stanie samodzielnie i szybko przestać pić. Wpada w tak zwane ciągi alkoholowe, które są niebezpieczne dla jego zdrowia oraz życia społecznego. Szybkie przerwanie ciągu alkoholowego w domu, to pomysł, który może stworzyć zagrożenie dla alkoholika. Organizm, który jest uzależniony, broni się przed brakiem alkoholu, wywołując objawy nazywane alkoholowym zespołem abstynencyjnym. Objawy AZA to między innymi drgawki, majaki, bezsenność, bóle brzucha, biegunka i wymioty, a także znaczne obniżenie nastroju. Objawy te ustępują, gdy alkoholik ponownie napije się alkoholu.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe inaczej nazywane detoksem alkoholowym, to zabieg, który wspiera leczenie alkoholizmu. Pozwala on na zniwelowanie nieprzyjemnych objawów zespołu alkoholowego, a także na bezpieczne usunięcie toksyn alkoholowych z organizmu alkoholika. Odtruwanie alkoholowe stosuje się przeważnie w przypadku chęci rozpoczęcia leczenia odwykowego, a więc przerwaniu ciągu alkoholowego w bezpieczny sposób.

Odtrucie alkoholowe ma postać kroplówek dożylnych, nie należy go jednak mylić z kroplówkami witaminowymi. Kroplówki na odtruwanie zawierają wszystkie niezbędne składniki, która pomagają alkoholikowi w powrocie do formy, ale również leki, które niwelują objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego.

Dlaczego warto skorzystać z odtruwania alkoholowego?

Odtruwanie alkoholowe niesie ze sobą wiele korzyści. Osoba uzależniona od alkoholu może posiłkować się odtruwaniem zwłaszcza na początku leczenia. Co dzięki temu zyska? Przede wszystkim pozbędzie się ze swojego organizmu zalegających toksyn alkoholowych, a także skutecznie przerwie ciąg alkoholowy. Dodatkowo kroplówki zawierają witaminy i minerały, a więc zostaną one uzupełnione w ciele osoby uzależnionej. Odtruwanie działa jak zastrzyk nowej energii dla alkoholika, a dobrze spożytkowana energia oraz zapał, przełożą się na wiele sukcesów w leczeniu alkoholowym.

Odtrucie alkoholowe - gdzie szukać pomocy?

Odtruwanie alkoholowe to wbrew pozorom poważny proces, w trakcie którego najlepiej być pod opieką specjalistów. Doświadczenie i odpowiednie wykształcenie sprawiają, że pacjent może czuć się bezpieczny w trakcie zabiegu i mieć pewność, że odtruwanie będzie skuteczne oraz jak najbardziej komfortowe. Jednym z miejsc w których warto poddać się odtruwaniu alkoholowemu jest nasza placówka https://odtruciekrakow.pl/Cechuje nas bogate doświadczenie w odtruwaniu, doskonałej jakości sprzęt medyczny oraz kultura osobista naszych pracowników na najwyższym poziomie.

Jak długo trwa odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe to procedura, która dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta. Oznacza to, że skład kroplówek oraz ich ilość uzależnione są od potrzeb osoby uzależnionej. Jeśli uzależnienie jest niewielkie, wystarczy tylko jedna kroplówka, po której pacjent może udać się do domu. W przypadku poważnego uzależnienia oraz wyniszczenia organizmu przez alkohol, należy zastosować serię kroplówek, a więc najprawdopodobniej pacjent będzie musiał pozostać w placówce medycznej na noc.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe to proces, który polega na dożylnym podawaniu kroplówek osobie uzależnionej. Przez samym podaniem wlewów dożylnych, lekarz przeprowadza wywiad medyczny, na podstawie którego jest w stanie określić, jaki skład mają mieć kroplówki oraz jaka musi być ich ilość dla każdego pacjenta indywidualnie. Następnie kroplówki podawane są pacjentowi, który monitorowany jest w trakcie całego zabiegu. W razie potrzeby lekarz wydaje również zgodę na podanie leków przeciwbólowych, przeciwpadaczkowych czy uspokajających, by odtruwanie było jak najbardziej komfortowe i skuteczne.

Podczas odtruwania alkoholowego używa się wyłącznie substancji o udowodnionej skuteczności

Skład każdej z kroplówek jest dobierany tak, by jak najlepiej wspomóc alkoholika w jego powrocie do zdrowia. W przypadku detoksu alkoholowego w kroplówkach można znaleźć między innymi:

  • sól fizjologiczną, która szybko nawadnia organizm;
  • glukozę, dzięki której alkoholik szybko staje na nogi;
  • elektrolity takie jak na przykład jony wapnia czy potasu;
  • aminokwas wspomagający regenerację wątroby, który nazywany jest ornityną;
  • magnez;
  • witaminy z grupy B oraz witaminę C;
  • koenzym Q10, który jest antyoksydantem;
  • leki doraźne eliminujące objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego, a więc na przykład leki nasenne, uspokajające, przeciwpadaczkowe czy przeciwbólowe.

Co zrobić po odtruwaniu alkoholowym?

Odtrucie alkoholowe to dobry początek leczenia alkoholowego. Czy samo zastosowanie detoksu może sprawić, że alkoholik wyzdrowieje? Odpowiedź brzmi: nie. Zastosowanie tylko jednej z metod leczenia nigdy nie doprowadzi alkoholika do zdrowia. Alkoholizm to na tyle skomplikowana choroba, że poza metodami farmakologicznymi, należy zastosować również elementy psychoterapii.

Jak zachować się po odtruwaniu alkoholowym? Najlepiej od razu udać się do ośrodka leczenia po pomoc. Jak najszybsze rozpoczęcie dalszej terapii będzie bardziej efektywne po zastosowaniu odtruwania, a także wszywki alkoholowej Esperal.

Materiał partnera

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%