Zamknij

Flota pojazdów - jak nią optymalnie zarządzać?

12:14, 11.08.2022 . Aktualizacja: 12:14, 11.08.2022
Skomentuj Foto; Zleceniodawca Foto; Zleceniodawca

Flota pojazdów - jak nią optymalnie zarządzać? Co jest potrzebne, aby móc zarządzać flotą samochodową w ten sposób?  Nowoczesny, kompleksowy monitoring GPS. Taki, który zapewnia dostęp do wielu funkcji na jednej platformie. W tym artykule postaramy się opisać, jak w praktyce działa taki monitoring i jakie niesie ze sobą korzyści.

Monitoring GPS – nie tylko do samochodów

Monitoring GPS to rozwiązanie, które można wykorzystać w każdym pojeździe, wchodzącym w skład firmowej floty. Może to być zatem samochód osobowy handlowca, samochód przedstawiciela handlowego, samochód ciężarowy, auto dostawcze, naczepa… Ale także maszyna budowlana, maszyna drogowa itd. Te pojazdy, bardzo wartościowe, także wymagają ochrony przed kradzieżą. I zabezpieczenia przed nieautoryzowanym użyciem w trakcie godzin pracy, albo po ich zakończeniu.

Serce monitoringu GPS – lokalizator, połączony z systemem elektronicznym pojazdu

Sercem każdego systemu GPS jest lokalizator GPS, niewielkie urządzenie, które pozwala (niemalże) w czasie rzeczywistym śledzić położenie każdego pojazdu na dokładnej, cyfrowej mapie.

Jeśli lokalizator ma własne zasilanie i jest ukryty, stanowi świetne zabezpieczenie przed kradzieżą. W ciągu kilku chwil można odnaleźć skradziony pojazd.

U najlepszych operatorów systemów monitoringu GPS stosuje się dodatkowe rozwiązania. To dodatkowe urządzenie, przesyłające dane w sieci GSM (dane pakietowe za pomocą Internetu mobilnego), połączone z systemem OBD2 pojazdu. Zapewnia to cały szereg nowych możliwości. Osoba zarządzająca flotą ma dostęp do całego szeregu nowych danych, takich jak zużycie paliwa, ciśnienie w kołach, przebieg (dzienny), awarie, informacje o koniecznym serwisie. To oczywiście, tylko przykładowe dane.

Bo dodatkowo, w przypadku aut ciężarowych, można spiąć system z elektronicznym tachografem.

Nowoczesny monitoring GPS może także ułatwić rozliczenia z systemem poboru opłat e-Toll.  

Po spięciu wszystkiego w całość, menedżer floty uzyskuje dostęp do szeregu danych na temat auta, pracownika, tachografu, pobranych opłat, serwisu i wielu innych. Wszystko w jednej, wygodnej w użyciu aplikacji.

Kompleksowe rozwiązanie od Verizon Connect – nowoczesny system monitoringu pojazdów w Twojej flocie

Po instalacji systemu monitoringu od Verizon Connect uzyskujesz dostęp do aplikacji. Możesz łączyć się z nią na komputerze stacjonarnym, laptopie albo na smartfonie. Wystarczy dostęp do Internetu.

 • Nikt nie użyje w nieautoryzowany sposób Twoich pojazdów. Jeśli jesteś właścicielem firmy budowlanej, doskonale wiesz, że często pracownicy lubią wykonywać prace na boku. Ty już zawsze będziesz wiedzieć, gdzie w danej chwili jest Twój pojazd.
 • Masz stałą kontrolę nad każdym pojazdem.
 • Pojawiło się nowe zlecenie? Sprawdź, które auto jest najbliżej i zadziałaj szybko.
 • Wspieraj kierowców, ułatwiając im omijanie zatłoczonych dróg. Masz dostęp do danych o natężeniu ruchu z Map Google.
 • Łatwo wyliczaj zużycie paliwa i sprawdzaj, który kierowca przekracza prędkość.
 • Wiesz, kiedy Twój kierowca dotrze z towarem do klienta. Możesz śmiało planować dalsze wykorzystanie auta.
 • W razie kradzieży, zdalnie unieruchomisz rozrusznik i odnajdziesz pojazd w ciągu kilku chwil, z ogromną dokładnością.
 • Wiesz, co w danej chwili robi każdy z Twoich pracowników.
 • Wiesz, które auto wymaga serwisu.
 • Możesz śledzić wykorzystanie kart paliwowych. Coś wzbudziło Twoje zaniepokojenie? System monitoringu od Verizon Connect umożliwi Ci zablokowanie karty paliwowej.
 • Dzięki rozbudowanemu modułowi, możesz generować różnego rodzaju raporty. Pozwolą Ci one sprawnie wprowadzać nowe rozwiązania, mające na celu większe oszczędności i optymalizację.

To oczywiście tylko przykładowe rozwiązania.

Każda firma ma swoją specyfikę. Umów się na prezentację

Doskonale wiemy, że każda firma ma swoją specyfikę działania. Ale system monitoringu od Verizon Connect można dostosować do każdej firmy.

Umów się na bezpłatną prezentację działania systemu monitoringu od Verizon Connect. Sprawdź w praktyce, jak jego funkcjonalności pomogą Ci lepiej zarządzać flotą pojazdów.

Pamiętaj, Verizon Connect to rozwiązanie elastyczne. Możesz zarządzać flotą, która ma albo 2 albo 200 pojazdów.

Materiał partnera

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%