Zamknij

Szynoprzewody — jak oświetlić przedpokój?

13:50, 10.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:45, 18.08.2022

Szynoprzewody to oryginalny, efektowny i funkcjonalny sposób oświetlania wnętrz. Jak wykorzystać je w przedpokoju? Podpowiadamy.

Oświetlenie na szynach to alternatywa dla tradycyjnych wiszących pod sufitem lamp. Łatwe w montażu i użytkowaniu, przyciągające uwagę, precyzyjnie odpowiadające na potrzeby domowników harmonijnie łączy funkcjonalność i walory estetyczne. Czym jest w praktyce?

Czym są szynoprzewody?

Szynoprzewody zwane również oświetleniem na szynie oprawy świetlne zamontowane na podwieszonych pod sufitem metalowych szynach. Dzięki temu, że wnętrze szyny jest podpięte bezpośrednio do instalacji elektrycznej, wszystkie kable są sprytnie ukryte. W zależności od konstrukcji, potrzeb domowników oraz aktualnej aranżacji wnętrza oświetlenie na szynie może przybierać formę jedno lub trójfazową. Szynoprzewody jednofazowe umożliwiają włączenie i wyłącznie wszystkich umieszczonych na szynie opraw jednocześnie. Trójfazowe pozwalają na uruchomienie wszystkich lub wyłącznie wybranych opraw świetlnych.

Szynoprzedowy w przedpokoju

Jeszcze jakiś czas temu szynoprzewody były powszechnie używane przede wszystkim w budynkach przemysłowych i komercyjnych. Dziś coraz częściej goszczą w polskich domach, oświetlając kuchnie, salony i przedpokoje. Co warto wiedzieć przed zainstalowaniem oświetlenia na szynach w przedpokoju?

  • Oświetlenie na szynie najlepiej sprawdzi się w przedpokojach w nowoczesnym, industrialnym i minimalistycznym stylu.
  • Podwieszona pod sufitem szyna może przybierać kształt pionowej linii, litery L czy U. Konstrukcję warto więc dopasować przede wszystkim do kształtu przedpokoju.
  • W przedpokojach przestronnych i tych o nieregularnych kształtach najlepszym rozwiązaniem będzie montaż trójfazowych szynoprzewodów. Uruchamiając poszczególne oprawy, precyzyjnie podświetlisz wybrane miejsca, bez konieczności oświetlania całej przestrzeni.
  • Szynoprzewody to świetny wybór, jeśli chcesz zmienić oświetlenie w przedpokoju bez konieczności modyfikacji instalacji elektrycznej. Montaż szyn jest łatwy i szybki, a efekt — spektakularny.
  • Umieszczone na szynie oprawy świetle powinny pasować nie tylko do aranżacji przedpokoju, ale także do innych źródeł światła rozmieszczonych w pozostałych częściach mieszkania. Jeśli znajdziesz te, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania, upewnij się, że zdołasz zamontować je na szynie. Nie wszystkie oprawy nadają się bowiem do tego celu.

Szynoprzewody łączą najważniejsze cech idealnego oświetlenia. Funkcjonalne, estetyczne, łatwe w montażu i dostosowane do konkretnych potrzeb domowników spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Źródło: https://unilight.com.pl/szynoprzewody-oswietlenie-dla-kazdej-przestrzeni

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%