Zamknij

Lickmaty - czy warto?

16:01, 29.07.2022 . Aktualizacja: 16:05, 29.07.2022
Skomentuj Foto: Zlecweniodawca Foto: Zlecweniodawca

Adoptując psa możemy spotkać się z całą masą problemów behawioralnych o których nie mieliśmy wcześniej pojęcia. Jednym z nich jest łapczywe jedzenie, które może mieć podłoże w wielu kwestiach - ciężkiej przeszłości i walce o każdy kęs lub po prostu usposobieniu naszego pupila, który chce jak najszybciej zaspokoić głód i wrócić do zabawy. Na szczęście producenci akcesoriów dla psów przychodzą z pomocą! Lickmaty są narzędziem, które wyśmienicie sprawdza się nie tylko podczas niepohamowanego głodu!

Czym jest lickmata?

Często proste rozwiązania są najprostsze - lickmaty to przyrząd w kształcie łcie miski lub płachty materiału, który we wgłębieniu ma wiele rowków i ścianek, które nie pozwalają na pochłonięcie dużej ilości jedzenia w jednym kęsie. Wiele modeli uniemożliwia naszym podopiecznym użycia zębów do wydobycia smaczków, dlatego muszą pracować językiem, przez co karmienie psa jest znacznie prostsze. Wystarczy rozprowadzić wybrany smak mokrego jedzenia po macie i patrzeć na to jak pies stara się wydobyć ostatnie kawałeczki karmy przez następne kilkanaście minut. Jednak czy spowolnienie jedzenia to jedyny atut tego urządzenia? Okazuje się, że nie! Z pewnością nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich, ale przedstawimy kilka z nich.

Inne zastosowania maty do jedzenia

Dzięki swojej formie lickmaty mogą być używane w wielu konfiguracjach - położone na podłodze czy też przyczepione do ściany otwierają nam wiele możliwości. Niektóre psy są bardzo przeciwne zabiegom kosmetycznym takim jak czesanie czy obcinanie pazurów. Z pomocą maty do lizania dla psów ten proces staje się znacznie prostszy, ponieważ nasz pupil jest zaabsorbowany jedzeniem (szczególnie jeśli dorzucimy mu garść suchej karmy), a my możemy bez stresu zająć się jego pielęgnacją.

Maty możemy używać także do wynagradzania naszego pupila - jeśli uczymy go sztuczek lub oczekujemy od niego określonego zachowania, to poczęstowanie go mięsnymi smaczkami ukrytymi w macie do lizania będzie świetną nagrodą na koniec szkolenia.

Dodatkowym atutem mat jest to, że odpowiada nie tylko psom! Koty również wykazywały zainteresowanie korzystaniem z lickmat, więc jeśli wasze zwierzęta są bardzo zżyte, to kupno mniejszej wersji dla kocura też nie jest złym rozwiązaniem!

Gdzie szukać wytrzymałych mat dla zwierząt?

Aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu pupilowi, to warto kupować akcesoria dla zwierząt ze sprawdzonych źródeł, szczególnie jeśli wchodzą w kontakt z ich jedzeniem. Sklep zoologiczny online Kiwizoo ma w swojej ofercie lickmaty przystosowane dla każdego, małego czy dużego.

Ich asortyment jest pełen akcesoriów dla różnych zwierząt - psów, kotów, a także gryzoni, ptaków czy rybek akwariowych. Jeśli chcesz wypróbować matę do lizania w swoim domu, to w sklepie kiwizoo kupisz także mokre jedzenie dla swoich pupili, które możesz rozsamarować po urządzeniu, a także dodatkowe smaczki wysokiej jakości, które możesz dosypać w ramach nagrody. Sklep powstał z miłości do zwierząt i odpowiada na potrzeby początkujących jak i tych doświadczonych posiadaczy zwierząt.

Materiał partnera

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%