Zamknij
REKLAMA

Mieszkanie w Poznaniu - jak znaleźć idealne?

09.06, 19.05.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09.06, 19.05.2021

Stolica Wielkopolski jest ważnym centrum gospodarczym, naukowym, kulturalnym czy turystycznym zachodniej Polski. W Poznaniu znajduje się wiele atrakcji, zabytków i szlaków turystycznych, które przyciągają tłumy turystów. Słynnym obiektem jest Centrum Targowe, gdzie odbywają się międzynarodowe targi. Miasto ma wiele do zaoferowania nie tylko mieszkańcom. Poznański rynek nieruchomości doskonale się rozwija i przykuwa uwagę wielu inwestorów. Sprawdzamy, gdzie można znaleźć swoje wymarzone M.

Rynek nieruchomości w Poznaniu

Miasto położone nad Wartą może się pochwalić ciekawą ofertą kulturalną, doskonale rozwiniętą bazą hotelową i nowoczesną siatką miejskich połączeń komunikacyjnych. Poznań słynie też z organizacji różnorodnych wydarzeń sportowych. W stolicy Wielkopolski prężnie rozwija się także sektor usług dla biznesu. Najwięcej firm posiada kapitał pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Wszystko to sprawia, że miasto cieszy się niezmiennie ogromnym powodzeniem wśród inwestorów.

Poznański rynek nieruchomości jest atrakcyjny i bardzo zróżnicowany. W ramach inwestycji mieszkaniowych, w stolicy województwa wielkopolskiego powstają tysiące nowych lokali. W Poznaniu znajduje się wiele interesujących ofert mieszkań na sprzedaż z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Lista deweloperów stale się poszerza i jest na tyle długa, że każdy ma szansę znaleźć wymarzone lokum dla siebie lub zainwestować w opłacalną nieruchomość pod wynajem, którą później może sprzedać z dużym zyskiem.

Nowoczesne osiedla w stolicy Wielkopolski

Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwu- i trzypokojowe, zlokalizowane w spokojnych dzielnicach oraz w niewielkim oddaleniu od Śródmieścia. Wielu deweloperów postanawia zainwestować w grunty położone w sąsiedztwie terenów zielonych oraz starorzeczy nad Wartą. Wynika to głównie z faktu, że coraz większa liczba osób poszukuje nieruchomości w miejscach sprzyjających rekreacji i rodzinnym spacerom.

Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza nowoczesne apartamentowce, znajdujące się w najstarszej pod względem historycznym części miasta. Na szczególną uwagę zasługują oferty typu mieszkania na sprzedaż w poznańskim Nowym Mieście. W dawnej dzielnicy administracyjnej Poznania znajdziemy nowe inwestycje, takie jak: Widok Warta, Malta Wołkowyska etap II i III, Soleil de Malta, Osiedle Bartnicza etap IV, Dymka 214, Malta Point, Atal Warta Towers, Osiedle przy Unii, Nadolnik Compact Apartments, Osiedle na Smolnej VII. Mieszkania na Nowym Mieście kosztują średnio 6 900 zł/ m kw.

Szacunkowa cena za nieruchomość w Poznaniu wynosi 6 930 zł za metr kwadratowy. Najdroższe mieszkania w tym mieście dostępne są w Morasko-Radojewo. Według najnowszego raportu cenowego (stan na dzień 14.05.2021), nieruchomości w tej dzielnicy kosztują średnio 8 385 zł/ m kw. Niewiele tańsze znajdują się na osiedlu Główna, gdzie można nabyć nowe mieszkanie za około 8 300 zł. Najtańsze nieruchomości zlokalizowane są na terenie Fabianowo-Kotowo (ok. 5 262 zł/ m kw.).

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%