Zamknij

Dlaczego warto wybrać pracowników z Filipin?

12:55, 20.07.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:55, 20.07.2020

Z Polski wyjeżdża coraz więcej ludzi. Pragną zmian, lepszego życia, nowych możliwości, otwierających się przed nimi perspektyw. To wszystko sprawia, że polscy przedsiębiorcy wciąż poszukują rąk do pracy, a tych brak. Od kilku lat ,,modne” stało się zatrudnianie pracowników z innych krajów, bowiem to właśnie oni są osobami chętnymi do pracy, wykonującymi ją na wysokim poziomie, spełniającymi oczekiwania niemal wszystkich pracodawców. Kogo warto zatrudniać? na jakich pracowników stawiać? Jaką formę zatrudnienia przyjmować?

Pracownicy z Filipin - ludzie zaangażowani w swoją pracę

Do tej pory w Polsce największą ilością pracowników zagranicznych stanowili Ukraińcy. W naszym kraju to najczęściej zamieszkała i pracująca grupa osób. Okazuje się jednak, że nie tylko oni są w stanie zagwarantować nam najwyższą jakość pracy i idące z tym zadowolenie pracodawców. W ostatnim jednak czasie, zdecydowanie równie dużą popularnością cieszy się zatrudnianie pracowników z Filipin apsprofit.pl/dla-pracodawcy/pracownicy-z-azji. Dlaczego właśnie ich? Bo są to ludzie, którzy dzięki miejscu w którym żyli, są doskonale przygotowani do prac fizycznych. Mają oni siłę, odpowiednie predyspozycje, a do tego są bardzo zaangażowani w swoją pracę. Dzięki takim osobom stabilizacja przedsiębiorstw jest możliwa, a praca odpowiednio wykonana. Takie osoby najczęściej zatrudniane są do prac produkcyjnych i magazynowych, a więc wszędzie tam, gdzie sprawność fizyczna, kondycja i siła odgrywają niezwykle ważną rolę.

Zatrudnienie pracowników przez agencję pracy

W jaki sposób zatrudnić pracowników? Co zrobić, by ci z zostali przyjęci do pracy na odpowiednich warunkach? Najlepszą z możliwych opcją jest zatrudnienie przez agencję pracy. Ta oferuje tego typu usługi, dając pełne zadowolenie zarówno samym pracownikom, jak również i pracodawcom. Osoby z Filipin zgłaszają się do agencji, ta załatwia z nimi wszelkie formalności, a następnie agencja szuka adekwatnie do kwalifikacji pracownika odpowiednie dla niego stanowisko pracy. Działa to również i w drugą stronę, a mianowicie pracodawcy zgłaszają się do takiej agencji, a ta szuka dla nich pracowników. Oczywiście nie każda agencja jest sobie równa i nie każda jest w stanie zagwarantować nam taką samą jakość usług. Trafiając na odpowiednią, taką, która zapewnia pełen profesjonalizm, z pewnością można otrzymać najwyższą jakość świadczonych usług.

Co mogą zaoferować pracownicy z Filipin?

Na pewno zaangażowanie w powierzone im zadania. Są gotowi na każdy rodzaj pracy, są sumienni i rzetelni. Nie narzekają, nie mają problemów z pracą na zmiany czy w weekendy, chętnie zostają dłużej na nadgodzinach. Każdy, kto tylko zdecyduje się zatrudnić pracowników z Filipin, jest w stanie otrzymać pełną satysfakcję i maksymalne zadowolenie. To, co zostanie pracownikowi zlecone, ten z całą pewnością wykona i to na najwyższym poziomie.

Zatrudnienie pracowników z Filipin - procedury

Wiadomo, iż zatrudnienie pracowników z Filipin apsprofit.pl/job, opiera się na zupełnie innych zasadach, niż w przypadku osób z Polski. Agencje pracy jednak doskonale wiedzą, jak to wszystko powinno wyglądać, aby wszelkie procedury prawne mogły zostać w pełni zachowane. Na pewno są one bardziej skomplikowane, niż jeśli chodzi o obywateli z wybranych krajów WNP. Jeśli pracodawca chce zatrudnić pracownika z Filipin, w pierwszej kolejności należy złożyć wniosek o zezwolenie na pracę ze względu na brak kadr miejscowych. Takie pismo składa się do starosty miejscowego. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, wówczas pracownik zostaje niejako przypisany do tego jednego, określonego pracodawcy. W związku z tym, osoby takie nie mogą sobie zmienić pracy z dnia na dzień. To, że ma on pozwolenie na pracę, nie znaczy, że może go zatrudnić każdy, gdyż dotyczy to zawsze jednego, konkretnego pracodawcy. Jak długo takie zezwolenie jest ważne? W przypadku pierwszego wniosku można ubiegać się o to na okres jednego roku, a po jego upływie starać się o wydłużenie na kolejne maksymalnie trzy lata. W przypadku agencji, ta może zatrudniać pracownika tymczasowego na okres 18 miesięcy w ciągu 36 miesięcy, a więc kolejne zezwolenia najlepiej jest składać bezpośrednio na pracodawcę konkretnego pracownika.

Dlaczego agencja pracy to dobry wybór?

To, że jest on dobry, wie każdy, zarówno jeśli w grę wchodzi kwestia od strony pracodawcy, jak również i samego pracownika.; Osoba, która potrzebuje ludzi do pracy, zgłasza się do agencji, a ta szuka dla niego pracowników o odpowiednich kwalifikacjach. Nie martwi się ona o to, by przeprowadzić rekrutację, nie traci cennego czasu, nie zajmuje się kwestią rozliczeń czy całej papierologii, gdyż to wszystko jest w obowiązku agencji. Gdy zaś chodzi o pracowników z Filipin, ci zgłaszają się, a agencja sama szuka dla nich pracy. Czy może być więc coś lepszego do wyboru? taka opcja jest idealną dla każdej ze stron.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%