Zamknij

Zapłacili za bilety, a "zwierzęta nic nie robiły", więc... Wszystko się nagrało

09:11, 19.09.2023 Lena Aktualizacja: 09:36, 19.09.2023
Skomentuj Foto: Facebook Zoo Poznań Official Site Foto: Facebook Zoo Poznań Official Site

Zachowanie dwóch mężczyzn odwiedzających poznańskie zoo oburzyło internautów. Wszystko przez publikację na profilu facebookowym zoo nagrania wykonanego przez jednego z gości obiektu. Na filmie widać, mężczyźni…

W mediach społecznościowych Nowego Zoo w Poznaniu pojawił się film, na którym dwóch mężczyzn rzuca kamieniami w bizona.

- Dziękujemy osobie, która zadała sobie trud i powiadomiła nas oraz nagrała, jak dwójka zwiedzających (z dzieckiem!) rzuca kamieniami w odpoczywającego bizona. Nie napiszemy i serdecznie państwa prosimy, byście też tego nie robili, słów, które cisną nam się na usta. Są to słowa bardzo wulgarne. Jesteśmy przekonani, że dziecko, gdy dorośnie, też będzie rzucało kamieniami w owych panów, szczególnie gdy starzy, schorowani, czy zmęczeni upałem, nic nie będą robić – napisali pracownicy zoo na Facebooku.

Mężczyźni tłumaczyli swoje zachowanie tym, że kupili bilet, a "zwierzęta nic nie robią”. Na szczęście bizonowi nic się nie stało. Mężczyźni zostali wyproszeni z ogrodu zoologicznego.

- Nie mamy możliwości, żeby legitymować, zatrzymywać takie osoby, dlatego zostanie złożone zawiadomienie z prośbą o ściganie sprawców. Poza naruszeniem regulaminu ogrodu zoologicznego, mamy tu do czynienia z potencjalnym naruszeniem ustawy o ochronie zwierząt. Nikt przy zdrowych zmysłach nie znęca się nad żadną żywą istotą, nie rzuca w nią kamieniami. Na pewno tym panom zabrakłoby odwagi, gdyby z takim zwierzęciem jak bizon stanęli oko w oko. Martwi mnie ten aspekt pewnego rodzaju tchórzostwa i wyżywania się na zwierzęciu w sytuacji, kiedy jest ono za ogrodzeniem – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Ewa Zgrabczyńska, dyrektor poznańskiego zoo.

Warto wspomnieć, że w tym ogrodzie mieszkają nie tylko przedstawiciele zagrożonych gatunków, ale również zwierzęta po przejściach. Godna pochwały jest postawa autora nagrania, który nie tylko udokumentował zdarzenie, ale również poinformował pracowników zoo, którzy mogli niezwłocznie zareagować.

[ALERT]1695107772814[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(Lena)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%