Zamknij

Znany polski piłkarz kupił działkę w sąsiednim powiecie. Ujawnił co zamierza...

09:44, 08.06.2023 Natalia Pluta/ejarocin.pl Aktualizacja: 12:10, 10.08.2023
Skomentuj Foto: Natalia Pluta/ejarocin.pl Foto: Natalia Pluta/ejarocin.pl

Karol Linetty, piłkarz reprezentacji Polski, kupił działkę inwestycyjną w Jarocinie. Ta znajduje się na skrzyżowaniu ulic Batorego i Niedźwiedzińskiego. W rozmowie z dziennikarzami ujawnił, co zamierza z nią zrobić i dlaczego wybrał akurat to miasto. To świetna promocja dla Jarocina, ponieważ piłkarz zapowiedział, że będzie też, namawiał kolegów z boiska, do podobnych zakupów.

Cena wywoławcza działki o pow. 0,5063 ha, znajdującej się na skrzyżowaniu ulic Batorego i Niedźwiedzińskiego w Jarocinie, wynosiła 1.265.750,00 zł netto. Do przetargu, który w Urzędzie Miejskim w Jarocinie odbył się pod koniec kwietnia, stanęły dwie osoby. W wyniku przetargu uzyskano cenę 1.594.910,00 zł netto. Właścicielem działki został Karol Linetty wraz z żoną. Dzisiaj nastąpiło podpisanie aktu notarialnego. Po dokonaniu wszystkich formalności Karol Linetty i Adam Pawlicki znaleźli czas na spotkanie z dziennikarzami.

- O przetargu dowiedziałem się od przyjaciela – mówi piłkarz reprezentacji Polski i włoskiego Torino.

Dlaczego Karol Linetty na realizację swoich planów inwestycyjnych wybrał właśnie Jarocin?

- Kiedy 15 lat temu przyjeżdżałem tutaj grać parę meczy to od tego czasu Jarocin się bardzo rozwinął. Zdecydowałem się tu kupić działkę, bo wydaje mi się, że jest to świetna inwestycja. Zwłaszcza że to miasto bardzo dynamicznie się rozwija i przyciąga do sobie ludzi – uzasadnia.

Reprezentant Polski zastrzega, że na razie kupił działkę, a na decyzję co zrobi z nią dalej przyjdzie czas. Mimo że o planach inwestycyjnych wypowiada się niechętnie, uchyla rąbka tajemnicy.

- Myślę, że można wybudować budynki mieszkalne – ujawnia.

Karol Linetty zapowiada, że „weźmie telefon od burmistrza” i do inwestowania w Jarocinie będzie namawiał swoich kolegów z reprezentacyjnego boiska.

- Jeżeli tereny inwestycyjne wzbudzają zainteresowanie wśród piłkarzy naszego kraju to jestem bardzo z tego zadowolony, bo to rzeczywiście świadczy o jakości tego miejsca. O tym, że Jarocin jest jednym z nielicznych miast, poza aglomeracjami, gdzie liczba mieszkańców rośnie i o tym, że jest to dobre miejsce do lokowania inwestycji, gdyż to gwarantuje ich zwrot w odpowiednim czasie, dlatego że samo miasto ma duże tempo rozwoju i gołym okiem widać, jak dynamicznie się zmienia, a po rewitalizacji jest przepiękne – mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina

Na zakończenie spotkania z dziennikarzami piłkarz reprezentacji Polski wręczył burmistrzowi Jarocina koszulkę ze swoim nazwiskiem.  

(Natalia Pluta/ejarocin.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

jarojaro

21 0

Ma pieniądze to kupuje,a kariera piłkarza nie trwa długo,więc trzeba czymś się później zająć. 10:28, 08.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BobBob

7 5

Kogo obchodzi w gostyniu ze pilkarz kupil dzialke w jarocinie 08:07, 09.06.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bob2bob2

4 0

a kogo obchodzi Gostyń? 21:36, 09.06.2023


Pawlicki to PiSPawlicki to PiS

2 0

Jarocin na tle Gostynia się rozwija mocno. 01:52, 21.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do red.Do red.

1 0

To ten skazany burmistrz sąsiedniej gminy za oświadczenia majątkowe tj. nieprawidłowości w nich? 19:45, 03.07.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%