Zamknij
REKLAMA

Młodzi artyści mogli oswoić się ze sceną i pokazać swoje umiejętności. Wystąpiło jedenaście duetów i zespołów z całej Wielkopolski

09.58, 28.11.2022 mis Aktualizacja: 16.26, 30.11.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl
REKLAMA

Muzyka to ich pasja, a dzięki kolejnej edycji tego wydarzenia  mogli oswoić się ze sceną i pokazać co potrafią. Młodzi ludzie, którzy zjechali z różnych rejonów Wielkopolski zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i instrumentalnych. - To wydarzenie pokazuje jak młodzi ludzie bardzo chcą pomuzykować - mówił Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik.  

Za nami trzecia edycji "Gostyńskich Muzykowań". Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku. Zainteresowanie okazało się spore, dlatego w tym roku zdecydowano się na dwie edycje - wiosenna i jesienna. Ta druga miała miejsce w minioną niedzielę.

- Zdecydowaliśmy, że zorganizujemy dwie edycje - wiosenną dla solistów i jesienną dla duetów i zespołów - mówił Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik.

Na scenie zaprezentowali się młodzi ludzie, w sumie jedenaście duetów i zespołów z Gostynia, Kościana, Śremu, Krobi, Poznania i Stęszewa. Każda grupa miała 20 minut na zaprezentowanie swoich muzycznych talentów. 

- W życiu nie zakładaliśmy na początku tej imprezy, że tu będą przyjeżdżali ludzie z dalszej okolicy, z całej Wielkopolski. To wydarzenie pokazuje jak młodzi ludzie bardzo chcą pomuzykować, spróbować swoich sił na scenie - mówił dyrektor Tomasz Barton.

- Oddaliśmy scenę tym co chcą się pobawić muzyką, pokazać swoje talenty, oswoić ze sceną, z nagłośnieniem i oświetleniem - dodał szef gostyńskiej kultury. 

Wydarzenie miało charakter przeglądu. Artyści, którzy prezentowali różne gatunki muzyczne, nie byli oceniani. Wszyscy podkreślali, że są szczęśliwi, że ktoś dał im szansę pokazać się na dużej scenie. 

[FOTORELACJA]9834[/FOTORELACJA]

Martyna Adamczewska (wokal) i Joanna Wudarczak (piano) przyjechały z Kościana.

- Lekki stres, ale było fajnie - skomentowały swój występ po zejściu ze sceny. Nastolatki zaprezentowały utwór "Imagine".

- Jako duet nie występowałyśmy jeszcze, ale na scenie miałyśmy okazję spotkać się przy okazji innych projektów. Nad utworem, który dzisiaj przedstawiłyśmy, pracowałyśmy bardzo długo - mówiły mieszkanki powiatu kościańskiego. 

Z kolei zespół "Breef", którego pięcioosobowy skład tworzą mieszkańcy powiatu gostyńskiego: Jagoda Konieczna (bas), Hubert Kapała (perkusja), Piotr Gbiorczyk (gitara), Artur Gałat (gitara), Eryk Bukowski (wokal): zaprezentował przede wszystkim hard rockowe covery oraz własne kompozycje.

- Gramy to co nam się podoba - mówili młodzi muzycy. - W takim składzie wystąpimy po raz pierwszy. - Zaczął Artur Gałat.

- Zaczęło się od tego, że spotkałem Huberta i zaczęliśmy grać, potem poznałem Piotrka na gitarowych zajęciach i zaczęliśmy wspólnie tworzyć i dołączyli kolejni członkowie zespołu - kontynuował. - Jesteśmy wniebowzięci, że Hutnik takie eventy organizuje i chcemy za to bardzo podziękować - dodał młody muzyk. 

[ALERT]1669625905301[/ALERT]

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

ciekaweciekawe

0 1

ciekawe za czyje to pieniadze 09:37, 29.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MiksMiks

1 0

Na pewno nie za twoje ty nierobie 18:46, 29.11.2022


REKLAMA
0%