Zamknij
REKLAMA

Po 20 latach moda na nie wróciła, a dzieciaki oszalały. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Liczba uczestników zaskoczyła nawet...

11.20, 14.11.2022 MAT Aktualizacja: 11.27, 14.11.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24
REKLAMA

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zapełniła się tego dnia po brzegi. Wszystko za sprawą bajki, której premiera w Polsce miała miejsce ponad 20 lat temu. Widać, że moda wróciła, bo spotkanie okazało się strzałem w dziesiątkę, a ilość uczestników zaskoczyła nawet organizatorów.

Po niedawnym sukcesie gry miejskiej Pokemon GO, moda na japońskie potwory wróciła. Zauważyli to pracownicy biblioteki w Gostyniu, dlatego postanowili zorganizować dla dzieci ''Niedzielę z Pokemonami''.

-Zaobserwowaliśmy, że one znów cieszą się popularnością. Dlatego chcieliśmy zorganizować taką akcję, żeby dzieci miały ciekawe zajęcie na niedziele.- informuje Paulina Skrzypczak z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu.

Organizatorzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji. Były konkursy, profesjonalne zdjęcia i zajęcia origami. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak giełda pokemonowych kart, którymi wymieniali się kolekcjonerzy.

-Mamy różne zajęcia m.in. można złożyć swoją zakładkę Pikachu z origami, mamy profesjonalną sesję fotograficzną i ściankę do zdjęć. Jest konkurs na najlepsze przebranie, kolekcję kart i pracę plastyczną. Dzieci mają co robić.-przekonywała Paulina Skrzypczak z BPMiG w Gostyniu.

Pod wrażeniem liczby przybyłych gości był Przemysław Pawlak, dyrektor BPMiG w Gostyniu.

-Impreza się jeszcze dobrze nie zaczęła, bo trwa dopiero dwadzieścia minut, a już w tym momencie w bibliotece jest około czterdziestu osób, może więcej. Sukces frekwencyjny od samego początku, bardzo się cieszę, że dzieciaki przyszły i biorą udział w zajęciach.

Zadowoleni z czasu spędzonego w czytelni byli także rodzice i opiekunowie.

- To absolutnie super inicjatywa. Mój syn zbiera karty już od dwóch lat, był super szczęśliwy, że może tutaj przyjść i powymieniać się z innymi.

 

[ALERT]1668420105289[/ALERT]

 

(MAT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%