Zamknij

Patriotyczne przyśpiewki, ludowe pieśni oraz znane utwory muzyczne zabrzmiały na scenie Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik”

08:40, 25.09.2022 TJ Aktualizacja: 08:46, 28.09.2022
Skomentuj

Patriotyczne przyśpiewki, ludowe pieśni oraz znane utwory muzyczne zabrzmiały na scenie Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik”. Wszystko za sprawą seniorów, którzy zaprezentowali się w Przeglądzie Piosenki Senioralnej. Organizatorzy już dziś zapowiadają kolejne edycje imprezy.

Przegląd Piosenki Senioralnej odbył się w Gostyniu po raz pierwszy. Podczas uroczystego otwarcia jakie miało miejsce w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik” zabrakło burmistrza, ale nie zabrakło ciepłych słów, którymi przywitano wszystkich uczestników.

- Życzę Wam, aby ta muzyka, pieśni czy piosenki łagodziły obyczaje i integrowały nas wszystkich przez długi czas - mówił Zbigniew Kosiński, prezes UTW w Gostyniu, które było współorganizatorem przeglądu.
 

Na scenie gostyńskiego "Hutnika” pojawiło się 12 zespołów muzycznych, które do Gostynia przyjechały z całego regionu.

Jedną z intencji tego przeglądu jest to, żeby właśnie poznać te okoliczne zespoły, żeby wspólnie dobrze się nimi bawić. Nasze zespoły z Gostynia jeżdżą na różne przeglądy do innych miejscowości. Chcieliśmy, żeby mogły się one tym zespołom zrewanżować w związku z czym zaprosiliśmy je wszystkie do Gostynia i dziś możemy się wspólnie bawić - mówi Tomasz Barton dyrektor GOK „ Hutnik”
 

W repertuarze zespołów znalazły się patriotyczne przyśpiewki, pieśni ludowe oraz utwory takich wykonawców jak Zbigniew Wodecki czy Krzysztof Krawczyk.

- Miło jest nam zrobić coś dla seniorów, ponieważ jest to gwarancja tego, że będzie dobra zabawa. Mało która grupa, potrafi się bawić właśnie tak, jak robią to seniorzy - dodaje Tomasz Barton dyrektor GOK "Hutnik”.

Niektóre zespoły występujące podczas przeglądu piosenki senioralnej posiadały wieloletnią tradycję, ale wśród uczestników były też nowe zespoły.

- Niektóre zespoły powstały specjalnie na potrzeby tego przeglądu - dodał dyrektor GOK "Hutnik”.
 

Uczestnicy imprezy chwalili sobie organizację, ale przede wszystkim atmosferę.

- Lubimy takie dni jak dziś, kiedy możemy spotkać się z innymi zespołami. Świetnie się bawimy, integrujemy i dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym pomogli – mówiły panie z zespołu „Viola”, które do "Hutnika” przyjechały ze Święciechowy.

Dyrektor GOK „Hutnik” zapewniał, że pierwszy "Przegląd Piosenki Senioralnej" w Gostyniu, to dopiero początek.

Sukces tej imprezy to przede wszystkim atmosfera jaka tu panuje, od samego wejścia czuć tu radość. Widać, że seniorzy czują się w Gostyniu świetnie, dlatego jestem pewien, że przed nami kolejne edycje przeglądów piosenki senioralnej - podsumował Tomasz Barton dyrektor GOK „Hutnik” w Gostyniu. - Tutaj trzeba podziękować burmistrzowi Gostynia, który udzielił wsparcia finansowego, bez którego taka impreza nie mogłaby się odbyć - zakończył Tomasz Barton dyrektor GOK „Hutnik”

Dla każdego z zespołu przygotowano również słodki poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń w Brzeziu, oraz wspólny obiad.

[ALERT]1664088291665[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Maria K.Maria K.

4 1

Wspaniała impreza, bardzo dziękujemy za jej organizację 09:39, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kogut na burmistrzaKogut na burmistrza

1 1

Zwolenniczka Brexit wygrała we Włoszech wybory. Meloni czyli sojuszniczka PiS. Tak dla Polexit. 11:39, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%