Zamknij
REKLAMA

Wernisaż Bożeny Gerowskiej. Podczas ekspozycji zobaczyć będzie można również dzieła z prywatnej kolekcji Eugeniusza Molskiego. Zapaszamy!

12:09, 21.09.2022 MAT Aktualizacja: 12:27, 21.09.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Muzeum w Gostyniu zaprasza na wystawę dzieł sztuki, w której główną rolę odegrają Ikony. ,, Ikony - okno sacrum'' Bożeny Gerowskiej to wydarzenie kulturalne, na które warto zarezerwować czas.

Najczęściej powstają na lipowej desce, przedstawiają postacie świętych lub sceny biblijne. Ich zadaniem jest przekazanie tego o czym Ewangelia opowiada słowami. Wyjątkowy dobór barw, geometryczne kształty i charakterystyczne złote zdobienia to charakterystyczne elementy ikon, które w 30 września o godz. 18:00 będzie można obejrzeć w gostyńskim muzeum.

Tego dnia swoje prace zaprezentuje Bożena Gerowska. Podczas ekspozycji zobaczyć będzie można również dzieła z prywatnej kolekcji Eugeniusza Molskiego. Całość  dopełni oprawa muzyczna podczas której wystąpi Izabela Oses w towarzystwie skrzypiec, na których zagra Barbara Szelągiewicz i harfy, z której dźwięki wydobędzie Michał Zator.

Wystawę prac odwiedzać będzie można do 29 października 2022 roku. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

[ALERT]1663755682857[/ALERT]

 

(MAT)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%