Zamknij
REKLAMA

Z inicjatywy ukraińskich artystów w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik'' zorganizowano "Ukraiński koncert Wdzięczności dla Gostynian"

10:06, 18.09.2022 MiS Aktualizacja: 13:56, 22.09.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Są wdzięczni za pomoc i wsparcie dla Ukrainy. Nie stać ich na kupno prezentów, więc postanowili podziękować najlepiej jak tylko potrafią. W Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik'' zorganizowano koncert, podczas którego specjalnie dla mieszkańców naszego powiatu wystąpili znani w Ukrainie muzycy i wokaliści.

Pomysł na organizacje muzycznego wydarzenia to inicjatywa Ukraińców, którzy od kilku miesięcy przyjeżdżają do Gostynia, po dary, które następnie trafiają do okupywanego przez Rosjan kraju. W ten sposób chcieli okazać swoją wdzięczność samorządom, mieszkańcom i firmom z powiatu gostyńskiego za przyjęcie kobiet i dzieci z Ukrainy, za pomoc humanitarną, a także ambulans ufundowany przez gostynian. Wszyscy wystąpili zupełnie za darmo. 

- Słyszeli jak pomoc płynie z Gostynia i mimo że, logistycznie wyjazd z Ukrainy do Polski nie był prosty - musieli mieć specjalne zgody ministerstwa, żeby opuścić Ukrainę, to oni pojawili się - mówi Mirosław Sobkowiak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i dodaje.

- Podziękowania odebrali przedstawiciele samorządów, ale to były podziękowania dla wszystkich mieszkańców, bo ja zawsze tłumaczę, że samorząd u nas to nie tylko osoby nim kierujące, ale cała społeczność - mówił szef gostyńskiego PCPR, współorganizator koncertu.

Artyści występujący na scenie gostyńskiego "Hutnika'' prezentowali różne style muzyczne i cieszyli się, że mogą w ten sposób podziękować. Natalia i Aleksander z zespołu G-Art podkreślali, że nie mogli odmówić przyjazdu do Gostynia.

- Wiemy jakie duże wsparcie dostaje Ukraina od Gostynia i to po pierwsze, a po drugie nigdy nie byli w tych rejonach, choć po pandemii dawaliśmy koncerty w 16 krajach Unii Europejskiej. Na co dzień wspieramy naszych żołnierzy dając koncerty w Ukrainie i przekazując im swoja energię. Dzięki temu wierzą jeszcze bardziej w zwycięstwo - mówili artyści.

Podobnie uważa Mila Nitich, która od początku wojny wystąpiła na 10 koncertach w Polsce. Wszystkie miały charakter podziękowania. Jechałam całą noc, by stanąć tu na scenie i po koncercie wracam, żeby jutro znowu wystąpić przed naszymi żołnierzami. 

- Przyjechałam, bo usłyszałam o pomocy jaką daje Gostyń, a ostatnio jak udało się pomóc Saszce, który stracił nogę, a dziś ma protezę i może chodzić - mówiła Mila Nitich.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że nie jest łatwo wchodzić na scenę wiedząc, że za wschodnią granicą giną ludzie, ale warto w tak ciężkich chwilach wnosić trochę radości. 

- Trzeba dawać radość i nadzieję - mówiła Mila Nitich.

W podobnym tonie wypowiadał się Andrey Djedjula, pomysłodawca koncertu, a zarazem prowadzący imprezę

- Przyznaję, że jest bardzo ciężko wchodzić na scenę, ale tak dziękujemy i tak wspieramy wszystkich żołnierzy. Sam jeżdżę po szpitalach na Ukrainie. Ludzie proszą o to żebyśmy występowali i dawali im jak najwięcej radości. Nie zmienimy tego, że na Ukrainie zginęły tysiące ludzie - nimi zajmują się już Bóg i anioły, ale możemy pomagać utrzymywać morale u tych co żyją i walczą - mówił  Andrey Djedjula.

- I tak dziękujemy dziś Gostyniowi. Swoimi talentami. Nie mamy możliwości wręczać drogich podarunków przez to, że wszystkie pieniądze, które zarabiamy przekazujemy na wojnę. My jako artyści możemy podarować Wam to co mamy, swoją twórczość. Gostyń to nieduże miasto, a dał nam bardzo wiele. Jesteśmy za ta pomoc bardzo wdzięczni - mówił Andrey Djedjula.

W sali GOK "Hutnik'' pojawili się zarówno Polacy jak i Ukraińcy, a cały koncert był pełen pozytywnych emocji. Podczas imprezy wielokrotnie wyrażano wdzięczność w stronę społeczności gostyńskiej. W podziękowaniu na scenie wystapili. Mykhailo Hrytskan, Mila Nitich, Serhii Myronenko, Artur Bosso, G-ART i Andrey Djedjula.

[ALERT]1663492839213[/ALERT]

(MiS)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (13)

PrawdaPrawda

3 25

Ukraińcy powinni wnieść petycje o rozbiórce pseudopomniku przy drodze Piaski-Gostyń. Szczególnie w kontekście dwóch dat: 17.09.1939 r. i 24.02.2022 r. 14:28, 18.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

emerytemeryt

1 1

A komu to przeszkadza czy sądzisz że Ci żołnierze zasłużyli na oddanie życia za Polskę 09:26, 19.09.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


123123

16 9

Weź się za robotę to i na węgiel będziesz miał a nie szukasz winowajców w ukraincach 17:13, 18.09.2022


vvvvvv

14 0

ruski trollu nikt ci nie powiedział,że już ci nie zapłacą. coś tym twoim orkom nie idzie🤣🤣🤣🤣🤣🤣 22:49, 18.09.2022


Polskość Polskość

3 2

To już nie można mówić na Ukrainie ciągle tylko w Ukrainie, tyle lat się mówiło na Ukrainie i jakoś dobrze było teraz co obraża to kogoś? 20:25, 18.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z GostyniaZ Gostynia

5 8

Do vvv
Ty okaż swoją wdzięczność i wy****dalaj na Madagaskar albo do innej dupy. Nie masz na węgiel to weź się za robotę nierobie śmierdzący! Wszyscy winni bo siedzisz na piź*** jak *%#)!& kasztanowy i żalisz się nic nie zarabiasz i z nieba ci nie spadło! Szkoda to powietrza dla takich pajaców i nierobów! 20:38, 18.09.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AnKaAnKa

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do dekla Do dekla

4 2

Śmieciu dalej właz w doope banderowcom na pewno nie spalą ciebie i twoich bliskich .szkoda że g24 blokuje jeden wpis a komentarz nienawiści takiego dekla zostawia 10:36, 19.09.2022


kawa na ławękawa na ławę

5 8

Tylko w Polsce jest nakręcane proukraińskie szaleństwo, tylko w Polsce tak narasta Putinofobia i Rusofobia. Zostaniemy z tym sami i bez własnej ojczyzny. Rządzący opuszczą kraj, a nam pozostanie miska ryżu i rozlew krwi. 12:35, 19.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AzarAzar

0 0

Opłaca się być tam dla zgrabne nogi dziękuję Polska 01:34, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

0 1

Byli tak skromni że podobno do Polski przyjechali rowerami to był prawdziwy gest. 13:04, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

0 1

I po koncercie zjedli ruskie pierogi nasmarowali łańcuchy wsiedli na rowery i pojechali. Byli zdziwieni że jakiś idio...a zlikwidował rosyjska musztardę. 13:12, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%