Zamknij
REKLAMA

Członkowie pracowni literackiej i komiksowej działającej w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu spotkali się na promocji...

14.18, 16.09.2022 .
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl
REKLAMA

Członkowie pracowni literackiej i komiksowej działającej w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu spotkali się na "Wielkiej promocji literackiej''. Wydarzenie miało na celu promocje twórczości gostyńskich pisarzy i publikacji, w których znalazły się ich utwory.

W gostyńskiej bibliotece od pięciu lat z powodzeniem działają dwie pracownie - literacka i komiksowa, które zrzeszają miłośników pisania. Działania obu pracowni zaowocowały przed wydaniem m.in. zbiorów miniatur komiksowych: "Gost Town” oraz "Długoraj. Historia prawdziwa” czy opowiadań "Siedem Piór”.

Wczoraj, podczas "Wielkiej Promocji Literackiej" światło dzienne ujrzały kolejne publikacje: "Antologia. Rubieże rzeczywistości'', w której znajdują się prace czterech członków pracowni, "Szkatułka z cukru'' - zawierająca trzy zwycięskie utwory biorące udział w konkursie ogłoszonym przez bibliotekę oraz "Gostyński Dekameron. Literacko-społeczna kronika wydarzeń'' - czyli zbiór utworów powstałych w okresie pandemii.

- Mamy tu różne utwory, opowiadania, szorty, plansze komiksowe, utwory poetyckie, fraszki i jeden felieton, czyli bardzo duża rozpiętość gatunkowa - mówił na temat "Dekameronu'' Przemysław Pawlak, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gostyń i dodaje. - Byliśmy zaskoczeni, nie spodziewaliśmy się, że aż tylu twórców zgłosi się do współpracy.

Czwartkowa promocja była nie tylko doskonałym momentem na prezentację publikacji, ale przede wszystkim samych twórców. Ci opowiadali o kulisach powstawania utworów czy początkach literackiej przygody, a te były różne. Jedni tworzyli opowiadania w formie pracy domowej, byli też tacy, którzy pisali w domowym zaciszu, by dać upust swoim emocjom.

- Różne są style pisania. Niektórzy, piszą dwie godziny rano przed pracą inni zamykają się w domu na tydzień i żyją tylko tym dziełem - mówił Justyn Talaga. -Trzeba przeżyć wiele rzeczy by móc o czymś opowiedzieć - dodał. - Dla mnie to sposób na wyrzucenie ze swojej głowy rzeczy, które siedzą tam już za długo - mówi Patrycja Piecuch.

[ALERT]1663330682944[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Przypadek?Przypadek?

1 0

Skotupska-Kaczmarek z konsorcjum które robiło przekop Mierzei tej niby inwestycji w Elblągu za PiS 09:58, 17.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%