Zamknij

Zainteresowanie jest spore a miejsca w Hutniku za mało. "Lekarstwem" ma być stary budynek Środowiskowego Domu Samopomocy...

13:16, 05.09.2022 MiS Aktualizacja: 08:21, 08.09.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Gostyński Ośrodek Kultury to nie tylko miejsce, gdzie odbywają się liczne wydarzenia kulturalne. W budynku z powodzeniem działa wiele sekcji tematycznych, m.in. plastyczna, ceramiczna, taneczna czy szachowa. W minioną niedzielę wszyscy chętni mogli zapoznać się z ofertą i zapisać się na zajęcia. Zainteresowanie jest spore a miejsca w Hutniku za mało. "Lekarstwem" ma być stary budynek Środowiskowego Domu Samopomocy w którym obecnie działa magazyn dla uchodźców z Ukrainy.

Co roku na początku września w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" organizowane są "Drzwi otwarte". 

- Chcemy pokazać gostynianom naszą ofertę. Można przyjść, spotkać się z instruktorem, podpytać co się będzie odbywało w danym sezonie - mówił Tomasz Barton, dyrektor GOK "Hutnik". 

Z zaproszenia skorzystało sporo mieszkańców, którzy dokładnie przejrzeli ofertę 10 sekcji działających w "Hutniku". 

- Oprócz sekcji, które co roku funkcjonują pojawiły się nowe m.in. sekcja jogi dla młodzieży i dorosłych - już podczas wakacji odbyły się pierwsze zajęcia i zyskały pozytywne opinie. Kolejna sekcja do "Misja eksperyment" dla dzieci w wieku 6-12 lat oraz nowe otwarcie sesji szachowej z instruktorem Łukaszem Dębowiakiem, który jest zawodnikiem z drugą kategorią szachową, wiceprezesem Wielkopolskiego Związku Szachowego ds. Sportowych, prezesem klubu MMKS "Wieniawa” Leszno, w szachy gra od 28 lat - wylicza dyrektor GOK "Hutnik"

 

W niektórych sekcjach nie ma już miejsca na zapisy, a powodem jest przede wszystkim brak miejsca lokalowego w "Hutniku". W planach było przeniesienie sekcji do nowego budynku przy ul. Willowej, gdzie niegdyś funkcjonował Środowiskowy Dom Samopomocy.

- W budynku przy ul. Willowej byłoby więcej miejsca i docelowo to właśnie tam mieliśmy rozpocząć nowy sezon sekcyjny, ale ostatecznie powstał tam magazyn dla darów dla uchodźców z Ukrainy, przygotowane są tam również miejsca noclegowe dla uciekających przed wojną - mówił dyrektor Tomasz Barton i dodał, że w planach jest wykonanie prac remontowanych i przeniesienie sekcji w kolejnym sezonie 2023/2024.

[ALERT]1662376552452[/ALERT]

(MiS)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

PoiuytrewqPoiuytrewq

7 0

Bardzo dobrze że tyle dzieciaków jest zainteresowanych różnymi sekcjami bo ja już myślałam że tylko fb instagram i tik tok 15:11, 05.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiekawośćCiekawość

1 0

Joanna Długa znudziła się dyrektorowi że z GOK musiała przejść do urzędu gminy czy może dyrektor znudził się jej? 09:55, 13.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%