Zamknij
REKLAMA

Regionalny Przegląd Zespołów Śpiewaczych to coroczna impreza w gminie Piaski, podczas której swój dorobek artystyczny prezentują kapele...

16:39, 12.05.2022 | .
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl
REKLAMA

Trwa "VII Regionalny Przegląd Zespołów Śpiewaczych w Strzelcach Wielkich". Dla członków zespołów to okazja do prezentacji artystycznego dorobku oraz popularyzacji lokalnej kultury. Przy okazji tego wydarzenia świętowany jest też podwójny jubileusz - 35-lecie istnienia Kapeli Podwórkowej "Piaskowainie" oraz 20-lecie istnienia Zespołu Śpiewaczego "Tęcza". 

Regionalny Przegląd Zespołów Śpiewaczych to coroczna impreza w gminie Piaski, podczas której swój dorobek artystyczny prezentują kapele, zespoły, grupy wokalne czy chóry. W tym roku w imprezie biorą udział : Zespoły Śpiewacze - "Harfa" z Kobylina, "Zawsze Młodzi" z Jarocina, "Zgoda" z Kamieńca, "Razem Raźniej" z Długich Starych, Grupa Wokalna "Złota Jesień" z Jaraczewa,  Chór "Babie Lato" z Żerkowa, a także Kapela Ludowa "Malinczoki" z Piasków, które prezentują swój bogaty dorobek muzyczny. 

Chcemy się ze sobą spotykać, integrować, wspólnie śpiewać. Człowiek odrywa się od codzienności - usłyszeliśmy od członków zespołów biorących udział w przeglądzie.

Pierwsza część wydarzenia miała bardziej oficjalny charakter i poświęcona była Kapeli Podwórkowej "Piaskowainie" oraz Zespołowi Śpiewaczemu "Tęcza"., które w tym roku świętują zacny jubileusz. 

Kapela Podwórkowa "Piaskowianie" ze sceny nie schodzi od 35 lat. Zespół komponuje własne utwory i uświetnia imprezy okolicznościowe organizowane lokalnie, w kraju i zagranicą. Skład zespołu przez lata się zmieniał lecz klarnecista - Kazimierz Tymański jest w nim od początku. Obecnie grupę współtworzy Andrzej Hodowany (banjo, skrzypce, wokal), Franciszek Kędzia (gitara akustyczna, wokal) i Jan Zimowski (gitara basowa, wokal).  

- W duszy nam cały czas gra młodość, wigor, energia, chociaż z zewnątrz może tego nie widać - mówi Andrzej Hodowany, kierownik muzyczny kapeli. - Nasze piosenki to tematy z podwórka, życia codziennego, trochę polityki z przymrużeniem oka, żywa kronika muzyczna gminy, okolic, a wszystko w piosence ujęte - przekonywał nasz rozmówca.

Z kolei Zespół Śpiewaczy "Tęcza" powstał w 2002 roku. W jego skład wchodzi 11 chórzystów wraz z dyrygentem. W swoim repertuarze zespół prezentuje popularne i lubiane piosenki, pieśni ludowe, patriotyczne, religijne i chętnie bierze udział w licznych przeglądach, festiwalach czy imprezach okolicznościowych. 

- Przede wszystkim cieszymy się, że możemy świętować z kapelą "Piaskowianie" - mówiła Bogusława Mazurek, kierownik artystyczny  "Tęczy". - Jesteśmy jak jedna wielka rodzina, a 20 lat to bardzo dużo. Zżyliśmy się, zaprzyjaźniliśmy się i jakoś zgodnie żyjemy tyle lat. My w sercu mamy muzykę - kontynuowała nasza rozmówczyni i przypomniała słowa piosenki Tercetu Egzotycznego "Ale jeszcze chce się śpiewać". - My w sercu mamy muzykę. Ale jeszcze szumią drzewa, ale jeszcze chce się śpiewać, ale jeszcze kochać trzeba, póki starczy sił. I tak mamy palny na kolejne przeglądy, na które jesteśmy zapraszani. Bo my w sercu mamy muzykę - podsumowała Bogumiła Mazurek.

Obie grupy otrzymały liczne gratulacje i podziękowania od przedstawicieli samorządów.

- Piękna promocja dla naszej gminy. To są setki godzin koncertów i tysiące godzin prób. Dziękujemy za poświęcony czas, wysiłek i wspaniałe reprezentowanie nas na arenie poza gminą Piaski, w kraju i zagranicą - mówił Wiesław Glapka, wójt Piasków.

Również zaprzyjaźnione zespoły nie żałowały słów zachwytu dla działalności jubilatów. Były kwiaty, upominki i gromkie 100 lat!

[ALERT]1652366198497[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ja ... ja ja ... ja

1 0

Przecież to prawda i tylko prawda . 15:29, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


jaja

1 0

Nie rozumiem jak mówienie prawdy może być nadużyciem . 12:53, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


onioni

1 0

Był jeszcze jeden kierowca , który woził zespoły na różne imprezy , festiwale , ale o nim zapomniano .Szkoda . 10:19, 15.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

2 0

W zablokowanych komentarzach nie było nazwiska , tylko suche fakty z życia dyżurnego przy telefonie . Tyle osób jest obrażanych na tym portalu przez komentujących i nikt tych pomówień nie kasuje ,a tutaj … proszę … . 09:47, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%