Zamknij
REKLAMA

Orkiestra i chór połączyły siły... Widowiskowy koncert w kościele

14:05, 09.12.2021 | .
Skomentuj Foto: Poniec Moje Miasto
REKLAMA

Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestra Dęta z Ponieca oraz Chór "Novum" z Rydzyny połączyły siły. Zespoły zaprezentowały się podczas wspólnego koncertu w jednym z ponieckich kościołów, wykonując wspólnie formę muzyczną mszy "Missa Katharina", współczesnego holenderskiego kompozytora Jacoba de Haana.

Niezwykły koncert odbył się w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Poniecu. Wystąpiły - Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ponieca pod batuta kapelmistrza Wiktora Bąka oraz Chór "Novum" z Rydzyny wraz z dyrygentem Aliną Pietrzak.

- Zaprezentowaliśmy formę muzyczną mszy Jacoba de Haana - Missa Katharina - mówi Wiktor Bąk, kapelmistrz ponieckiej orkiestry.

Typowa msza składa się ze stałych części: Kyrie, Gloria (Chwała na wysokości Bogu), Credo (Wierzę w jednego Boga), Sanctus i Benedictus (Święty, Święty, Święty...) oraz Agnus Dei (Baranku Boży). Utwór, który zaprezentowały zespoły, jak podkreślano na wstępie, to msza współczesna na chór, sopran i orkiestrę.

- Sam autor na profilu facebookowym zapowiedział koncert w Poniecu. To, co niezwykłe i będzie można usłyszeć w tej kompozycji, to wiele dźwięków nam znanych - od klasycznych po współczesne. Nie zabraknie lekkich tonów brzmiących niczym z muzyki filmowej i nawiązujących do i gier komputerowych - to wszystko stanowi o pewnym nowatorstwie autora, który specjalizuje się w aranżacjach dla orkiestr dętych - zapowiadano koncert, podczas którego oceniany był dyrygent orkiestry Wiktor Bąk w ramach dalszej ścieżki edukacji, a konkretnie doktoratu.

Wcześniej zagraliśmy koncert w Rydzynie, odbyło się kilka prób od września - przyznał Wiktor Bąk.

Na koniec poniecka orkiestra wykonała utwór "City of dremas" Benjamina Yeo. Koncert publiczność nagrodziła gromkimi brawami. 

[ALERT]1639055080538[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

KarinaKarina

4 1

No dobra ale dlaczego nie 9gloszońo o tym wydarzeniu w kościele? 14:32, 09.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wolę, kiedy Wolę, kiedy

1 4

Koncerty nie są w kościołach. 18:12, 09.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JankoJanko

0 0

Kiedy koncert w Gostyniu ?
08:45, 10.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

soniasonia

0 3

Kościół nie jest salą koncertową, dla jakiś świeckich żympałów, dziwię się że proboszcz na to zezwolił. 09:55, 14.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

UważnyUważny

2 0

A czy msza to nie jest muzyka kościelna właśnie? 15:13, 14.12.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%