Zamknij
REKLAMA

Inicjator pierwszego w Polsce okna życia, odwiedził Gostyń. To była lekcja miłości

14:08, 18.10.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Gostyn24
REKLAMA

Zwierzęta to nasza rodzina, zwierzę to nie zabawka, zwierzęta czują tak samo, jak ludzie. Mogłoby się wydawać, że wszystko to jest oczywiste, ale...  O empatii i szacunku do zwierząt opowiadał mieszkańcom naszego miasta Tom Justyniarski - pisarz i obrońca zwierząt, inicjator pierwszego w Polsce i  Europie "Okna życia dla zwierząt" oraz akcji "Nie strzelam w Sylwestra"

Tom Justyniarski jest znanym miłośnikiem i obrońcą zwierząt oraz autorem wielu książek dla dzieci poświęconych tej tematyce. Do gostyńskiego Hutnika "Na lekcję miłości do zwierząt" przyjechał wraz ze swoim psem Lusią.

- Zastanawiałem się jak przekazać dzieciom, że zwierzęta to nasza rodzina i jak bierzemy rodzinę to na zawsze i pomyślałem, że jak będę się przedstawiał to będę mówił - jestem Tom Justyniarski, a to Lusia Justyniarska - mówił autor książek i dodał. - Jak przygarniamy jakiekolwiek zwierzątko, to przygarniamy je na całe życie 

Na spotkanie przyszła spora grupa dzieci wraz z dorosłymi. Rozmowy dotyczyły nie tylko książek, których autorem jest Tom Justyniarski, ale również tego jak należy opiekować się zwierzętami. Celem "Lekcji miłości do zwierząt” było zaszczepienie w  słuchaczach wrażliwości oraz poczucia odpowiedzialności, jakie spoczywa na wszystkich decydujących się dać zwierzęciu dom.

Podczas spotkania młodzi gostynianie wykazali się olbrzymią empatią i dojrzałością. Gdy Justyniarski zapytał czego ludzie mogą uczyć się od zwierząt?, Te nie miały żadnych wątpliwości.

- Miłości, odpowiedzialności, wierności, przyjaźni, opiekuńczości, troski, zabawy, szacunku i szczęścia. - odpowiadały dzieci. 

Gość przekonywał też, że jednym z jego marzeń  jest dojście do takiej sytuacji, gdzie schroniska nie będą już zwierzętom potrzebne.- Schroniska  mają 30 lat i to jest wymysł z którego niektórzy czerpią tylko pieniądze, zyski - mówił Justyniarski, który sam uratował już około tysiąca różnych stworzeń. Jest też pomysłodawcą pierwszego w Polsce i w Europie "Okna życia dla zwierząt" oraz akcji "Nie strzelam w Sylwestra", do której przyłączyło się wiele miast w całej Polsce.

[ALERT]1634560493826[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Świadek historiiŚwiadek historii

4 2

🧡🧡💙💙🧡🧡💙💙🧡🧡💙💙💙💙💙🧡🧡🧡💙💙💙💙💙💙🧡🧡🧡🧡🧡🧡💙💙💙💙💙💙💙💙💙🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙 22:11, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Świadek historiiŚwiadek historii

4 2

Love love love 22:15, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnimalsAnimals

4 2

Miejmy wielką nadzieję, że jeżeli Gostyń zaprasza takich ludzi, to i bez dyskusji dołączy do akcji "Nie strzelam w Sylwestra". 08:17, 19.10.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

marzena_1marzena_1

2 2

Dokładnie! Widziałam pana Burmistrza na spotkaniu, ciekawe czy wziął sobie do serca słowa Toma 09:50, 19.10.2021


SylwesterSylwester

2 0

Jeszcze ludzie musieli by tego chcieć. Wystarczy spojrzeć w Sylwestra za okno. I zobaczyć czego chcą ludzie. 16:42, 19.10.2021


GgGg

0 0

Fantastyczny gość! 14:34, 20.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%