Zamknij
REKLAMA

Na rynku w Pogorzeli, aktorzy poznańskiego teatru przedstawili historię sprzed tysiąca lat, z jakże aktualnym przesłaniem - walki o władzę.

11:17, 14.09.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl
REKLAMA

Całkiem sporym zainteresowanie cieszył się spektakl uliczny wystawiony na pogorzelskim rynku. Aktorzy poznańskiego teatru przedstawili historię sprzed tysiąca lat, ale z jakże aktualnym przesłaniem - walki o władzę. - Właściwie mógłby być przedstawiony w każdym wieku i zawsze będzie aktualny - przekonywał Mariusz Ossowski, dyrektor MGOPK w Pogorzeli. 

W ramach projektu "Teatr w Małym Mieście" do Pogorzeli zawitał Teatr Ewolucji Cienia, ze spektaklem "Zapomniana historia". Motyw wiodący przedstawienia stanowił problem władzy, w oparciu o autentyczną historię z XI wieku. Spektakl okazał się bardzo żywiołowy, a aktorzy w prosty sposób prezentowali widzom historię sprzed tysiąca lat. - To spektakl mówiący o bardzo uniwersalnych rzeczach, które dotyczą rzeczywistości, która nas dotyczy dziś, teraz, jutro, czyli walki o władzę, przejecie schedy nad ludźmi, manipulowania itd. Jest to bardzo uniwersalny spektakl, właściwie mógłby być przedstawiony w każdym wieku i zawsze będzie aktualny - mówił Mariusz Ossowski, dyrektor MGOK w Pogorzeli.

Pogorzela była jednym z 22 miast, w których zdecydowano się wystawić przedstawienie - Z Teatrem Ewolucji współpracujemy od kilku lat, i to kolejna edycja. W Pogorzeli aktorzy poruszali już różne kwestie - miłości, folku, ludowszczyny - mówił dyrektor Mariusz Ossowski i dodał, że widać było zainteresowanie mieszkańców, szczególnie młodych, ale to efekt licznych wydarzeń edukacyjnych dla dzieci i młodzieży organizowanych przez ośrodek. - Jako skromny ośrodek kultury z uwagi na brak pieniędzy staramy się stawiać na edukację. Podczas półkolonii staramy się przemycać ważne tematy, a więc oprócz zabawy jest edukacja. To zadanie ośrodka kultury. Mamy nadzieję, że młodzi ludzie dzięki rożnym zajęciom w ośrodku są bardziej świadomi -  kontynuował. - Widać było na piątkowym spektaklu dużo dzieci i młodzieży, ale to zapewne efekt właśnie takich zajęć jak prowadzimy. Młodzi ludzie są ciekawi świata - dodaje dyrektor MGOK Pogorzela.  

Od października MGOK Pogorzela zamierza kontynuować edukację młodych mieszkańców gminy Pogorzela. Ośrodek podpisał umowę w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Chętni będą mogli wziąć udział w seansach filmowych dostosowanych do wieku. Będą to filmy fabularne i dokumentalne o uniwersalnych wartościach, mówiące m.in. o tolerancji, przyjaźni, czy uśmiechu. Będą też spotkania z aktorami i twórcami.

[ALERT]1631611036531[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%