Zamknij
REKLAMA

W ramach wydarzenia zorganizowano warsztaty terapeutyczne oraz dwa koncerty - jeden w Domu Pomocy Społecznej, a drugi na Wyspie Kasztelański

12.20, 21.07.2021 M.S
Skomentuj Foto: Gostyn24/fotomontaż
REKLAMA

Szósta edycja Wielkopolskich Dni Sztuki i Zdrowia zawitała do gminy Krobia. W ramach wydarzenia zorganizowano warsztaty terapeutyczne oraz dwa koncerty - jeden w Domu Pomocy Społecznej, a drugi na Wyspie Kasztelańskiej, która w ostatnim czasie stała się swego rodzaju centrum edukacji i jak się okazuje doskonałym miejscem na spotkania z kulturą.

"Sztuką wspieramy zdrowie, a życiu nadajemy ton", takie hasło towarzyszyło wydarzeniu pn. "Wielkopolskie Dni Sztuki i Zdrowia" jakie miało miejsce w gminie Krobia. W ramach szóstej edycji spotkań artyści zawitali do Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie oraz na Wyspę Kasztelańską, gdzie zorganizowano koncerty. Dodatkowo podopieczni DPS wzięli udział w warsztatach literacko-terapeutycznych.

- Sztuka jest swoistego rodzaju terapią i projekt zakłada organizacje wydarzeń kulturalnych, takich terapii kulturalnych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych - nasza gmina dobrze się w niego wpisała ponieważ mamy na naszym terenie aż trzy DPS-y - wyjaśniała Anna Krzyżostaniak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. - Druga grupa odbiorców są mieszkańcy miast, a więc promocja aktywności kulturalnej,  w tym przypadku wyższej kultury. Wyspa Kasztelańska jest świetnym miejscem na takie plenerowe koncerty - przekonywała dyrektor krobskiej kultury.

I choć koncert w Krobi odbył się w środku tygodnia, to nie zabrakło osób które chętnie wysłuchały recitalu "Najpiękniejsze" Haliny Zimmermann oraz koncertu zespołu Tango Fogg - "Zapomniana piosenka" w składzie: Radosław Elis, Michał Gajda, Jan Zeyland, Krzysztof Samela i Mirosław Kamiński.

Impreza okazała się prawdziwą muzyczną ucztą. Sami artyści również podkreślali, że spotkanie "na żywo" po tak długiej przerwie to dla nich wyjątkowe i ważne przeżycie.  

[ALERT]1626862799719[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%