Zamknij
REKLAMA

W ramach wakacyjnej akcji, pracownicy GCK w Poniecu dotrą do każdej miejscowości, gdzie zorganizują festyny dla dzieci. Pierwsze już się odb

07:26, 01.07.2021 | M.S
Skomentuj GVK POniec/Fotomontaż Gostyn24
REKLAMA

Festyn pełen atrakcji w każdej miejscowości gminy Poniec? Wszystko w ramach wakacyjnego projektu "Lato z GCK". Rozkład jazdy już gotowy, a po pierwszych wydarzeniach widać, że pomysł to strzał w dziesiątkę. - Obostrzenia nie pozwalają na organizację dużych imprez, a chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom, szczególnie tych najmłodszych. - wyjaśniał Maciej Malczyk, dyrektor GCK Poniec.   

Ciekawą ofertę przygotowało dla najmłodszych mieszkańców Gminne Centrum Kultury w Poniecu. W ramach wakacyjnej akcji pracownicy GCK dotrą do każdej podponieckiej wsi i w wyznaczone dni zorganizują tam festyny dla dzieci. - Póki co obostrzenia nie pozwalają na organizację dużych imprez, a chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom, szczególnie tych najmłodszych i zorganizować im wakacyjny czas - mówi Maciej Malczyk, dyrektor GCK Poniec. - Stwierdziliśmy, że dotrzemy do każdej wsi, by nie grupować dzieci w jednym miejscu i zorganizujemy im dzień. - wyjaśniał szef ponieckiej kultury. 

W każdej z dwudziestu miejscowości wyznaczono jeden dzień. W godz. od 10. do 14. dzieci będą mogły brać udział w jednym z trzech tematycznych festynów z blokiem zabaw i animacji prowadzonych przez pracowników GCK, a wolnej chwili poskakać na dmuchańcach. - Każda wioska ma do wyboru trzy tematyki: Euro 2020, festyn indiański i festyn latawca. Pomysł raczej się spodobał, bo w Łęce Wielkiej do zabawy dołączyło ponad 60 dzieci, a Janiszewie około 30 osób. - mówił Maciej Malczyk z GCK Poniec dodając, że wbrew pozorom organizacja nie jest prosta, ale bardzo pomocni są sołtysi, rady sołeckie i Koła Gospodyń Wiejskich. Podsumowaniem spotkań będzie festyn na zakończenie wakacji zaplanowany na 28 sierpnia na orliku w Poniecu. 

Poniżej publikujemy kalendarz festynów, który może ulec zmianie w razie niepogody.

[ALERT]1625117124591[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%