Zamknij
REKLAMA

Wiedzieli, że stan prokuratora jest zły, a dookoła dzieją się rzeczy straszne...

14:23, 16.06.2021 | M.S
Skomentuj Gostyn24
REKLAMA

Czarownice, detektywni, półżywy mieszkaniec kamienicy, grabarz czy lekarz na dworcu PKP - to tylko niektóre postacie jakie mona było spotkać podczas tegorocznej edycji Gry Miejskiej w Gostyniu.  Zagadkę próbowało rozwikłać siedem zespołów. Niekwestionowanymi zwycięzcami okazała się grupa przyjaciół "Ino Rojbry".

Tegoroczny etap uliczny Gry Miejskiej rozpoczął się przy gostyńskim Muzeum. W rywalizacji wzięło udział siedem zespołów: Tropiciele Tajemnic, Extra 4, Patodetektywi, Ino Rojbry, Seniority, EKA i MAK, które otrzymały karty do gry i...kaczuszki. Zanim jednak uczestnicy ruszyli w trasę wysłuchali  wstępu nawiązującego do fabuły gry, której głównym bohaterem był prokurator Adam Karski - bohater książek Grzegorza Skorupskiego (wiceburmistrza Gostynia i współorganizatora gry). - Stan prokuratora Adama Karskiego jest poważny. I to w takim momencie, kiedy wokół dzieją się rzeczy straszne. Czy dacie radę odnaleźć bezwzględnego mordercę? Prokurator Karski miał siatkę swoich ludzi i zostawił wskazówki. Tam mogą kryć się podpowiedzi - usłyszeli uczestnicy gry, zanim ruszyli w miasto.

Na rynku, dworcu PKP w parku miejskim czy ul. Kaczej -  na uczestników czekali agenci, czarownice, detektywni, półżywy mieszkaniec kamienicy, grabarz czy lekarz. Przekazywali uczestnikom krótkie podpowiedzi. Wskazówki miały ich doprowadzić do zabójcy. 

Niekwestionowanymi zwycięzcami okazała się grupa przyjaciół "Ino Rojbry", którzy w gostyńskiej edycji Gry Miejskiej brali udział po raz drugi. - Bardzo dobrze przygotowana gra - mówił Karol Sokołowski z grupy "Ino Rojbry". - W tym roku było bardzo dużo opowiadań do przeanalizowania, aż osiem plus prolog. Ukryta była w nich część wskazówek, co nam ułatwiło wykonanie zadania. (...) Do wszystkich punktów dotarliśmy w miarę sprawnie. Zajęło nam to jakieś 1,5 godziny, mieliśmy więc sporo czasu na pisemne odpowiedzi - mówił Karol Sokołowski z Gostynia. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali voucher o wartości 2 tys. złotych.

[ALERT]1623846171538[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Lee WongLee Wong

0 3

A voucher z poprzedniej edycji. Nie ważny :P 18:28, 16.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rocco Rocco

0 0

Następna gra pt. Animal trainer, 15:00, 17.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%