Zamknij
REKLAMA

Trwają przygotowania do bicia rekordu! Ty też możesz wziąć w nim udział, jeśli...

07:43, 31.05.2021 | M.S
Skomentuj Gostyn24
REKLAMA

Trwają przygotowania do drugiego Gostyńskiego Rekordu Gitarowego. W minioną  sobotę piętnaście osób ćwiczyło utwory, które za niespełna miesiąc wybrzmieją w parku miejskim. Ty też możesz wziąć udział w tym wydarzeniu, jeśli tylko potrafisz grać na gitarze. W ubiegłym roku razem zagrało 36 gitarzystów.

W Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" trwają przygotowania do bicia drugiego Gostyńskiego Rekordu Gitarowego. - To warsztaty, podczas których prowadzimy naukę pod kątem trzech utworów jakie usłyszymy w dniu bicia rekordu, czyli "Knockin’ on Heaven’s Door" Boba Dylna, "Nadzieję" Iry i "Stand by me" B. E. King - mówił Przemysław Rychlik z GOK "Hutnik" prowadzący Gitariadę. - Przez obostrzenia w warsztatach może uczestniczyć 15 osób, ale zapotrzebowanie jest większe. Zgłosiło się więcej osób chcących przećwiczyć utwory, dlatego "Gitariadę" podzieliliśmy. Jeszcze raz spotkamy się przed biciem rekordu - wyjaśnia instruktor GOK "Hutnik".

Do wydarzenia, przygotowują się nie tylko osoby uczęszczające do sekcji gitarowej. Jest także spora grupa miłośników gry na gitarze - Widać, że zapotrzebowanie na gitarę w Gostyniu i okolicy jest. Mamy tu dzisiaj dzieci, młodzież, ale też dorosłych, co bardzo cieszy - mówi Przemysław Rychlik.

Drugi Gostyński Rekord Gitarowy zaplanowano na 27 czerwca. Wydarzenie będzie miało miejsce w parku miejskim przy ul. Strzeleckiej w Gostyniu. Poprowadzi je Joanna Dudkowska basistka, pedagog, kompozytorka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, która występowała z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in. z: Felicjanem Andrzejczakiem, Robertem Chojnackim, Nikim Buzz’em, Izabelą Trojanowską, Urszulą, Wojtkiem Hoffmanem, Olgierdem Łukaszewiczem, Chuciem Frazier’em , Nicolasem Zdankiewiczem, Bobby "Mercy" Oliverem. Koncertowała też na największych polskich i zagranicznych festiwalach.

Czy uda się pobić rekord z 2019 roku, kiedy wspólnie zagrało 36 osób?

[ALERT]1622440366558[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

johnjohn

3 0

Brakuje mi tu największej gwiazdy z okolic co na szczęście wyemigrowała :)
08:38, 31.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YesYes

2 0

Dzieje sie i tak trzymac 10:11, 31.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%