Zamknij
REKLAMA

"Szafa kwiczy i w tango", czyli Babcia Janina jedzie z rodzinką na wakacje...

10:36, 19.03.2021 | M.S
Skomentuj
REKLAMA

Występ grupy teatralnej "Na fali" to zawsze gwarancja dobrej zabawy. Nie inaczej było tym razem. Młodzi artyści zaprezentowali na deskach krobskiego kina spektakl gwarowy "Szafa kwiczy i w tango". Tym razem babcia Janina i jej gwarna rodzinka wybrała się nad morze. Jak zawsze po drodze mieli wiele przygód. Dla głównej bohaterki zaśpiewał sam Rudi Schuberth, w którego wcielił się dyrektor miejscowej podstawówki.

Tak naprawdę nic nie wskazywało, że widzowie kiedykolwiek zobaczą na scenie babcię Janinę i jej rodzinę, ale pewien SMS zmotywował Magdalenę Andrzejewską - autorkę scenariusza i reżyserkę. - Mamy w grupie wielu maturzystów... - zaczęła Magdalena Andrzejewska. - Był styczeń 2020 roku i nie do końca wszyscy byli przekonani, ale któregoś wieczoru otrzymała wiadomość od babci Janiny. Nie była ona zbyt bogata, były to trzy wyrazy, ale zadziałały na mnie jak przysłowiowy kopniak - "Pani mosz coś?". Napisać, że nic nie mam niezręcznie ,okłamać jeszcze gorzej. Skoroszyt, długopis, noc poświęciłam i do rana zarys spektaklu był gotowy. Mogłam uczciwie Janinie odpisać, że "coś mom" - wspominała Magdalena Andrzejewska.  

Potem przyszedł czas trudnych prób w czasach pandemii, a efekty pracy reżyserki i młodych aktorów można było zobaczyć - przy zachowaniu reżimu sanitarnego - w miniony weekend na deskach kina "Szarotka" w Krobi. Spektakl trwał około 1,5 godziny, ale ani przez chwile nie można było mówić o nudzie. Babcia Janina po perypetiach ze swoją rodzinką, które w zabawny sposób pokazały codzienność w polskich domach, wyjeżdża na wymarzone wakacje. Nad morzem spotyka Rudiego Schubertha, w którego wcielił się dyrektor Szkoły Podstawowej w Krobi Michał Ratajczyk. Zaśpiewał utwór "Monika, dziewczyna ratownika".  

W spektaklu wystąpili: Sandra Chudy ( wnuczka Ilona), Zuzanna Dolata (córka Kazia), Wiktor Dudka (zięć Leon), Jagna Knapp (babcia Janina), Weronika Przybył (wnuczka Jagoda), Marcelina Urbańska (ciotka Włada), Joanna Ratajczyk (wnuczka ciotki Włady), Szymon Wieczorek (wnuk Paweł) oraz gościnnie Rudi Schuberth vel. Michał Ratajczyk. 

[ALERT]1616146643184[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%