Zamknij
REKLAMA

To będą zmarnowane ferie? Tylko oni próbują zachęcić dzieci do zabawy online

09:44, 04.01.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Canva
REKLAMA

Dziś rozpoczęły się dwutygodniowe ferie zimowe, które w tym roku obywają się wyjątkowo w tym samym terminie w całym kraju. Ze względu na sytuację epidemiczną uczniowie mają je spędzić w domu, dopuszczono tylko organizacje półkolonii i obozów sportowych. W powiecie gostyńskim, niektóre placówki kulturalne i sportowe zdecydowały się na zajęcia online.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, w tym roku w okresie ferii zimowych wypoczynek organizowany może być wyłącznie w kraju. Dopuszczone są tylko dwie jego zorganizowane formy -  w formie półkolonii dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie odpowiadającym klasom I-IV szkoły podstawowej oraz w formie obozów szkoleniowych dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych. 

Organizatorem wypoczynku  mogą być wyłącznie szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące szkoły lub placówki oraz stowarzyszenia i inne organizacje, w szczególności organizacje harcerskie. Półkolonie muszą też być organizowane według wytycznych sanitarnych przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym. A co zaoferowano uczniom z naszego powiatu?

W powiecie gostyńskim dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach online organizowanych przez niektóre placówki kulturalne i sportowe. Do takiego spędzenia wolnego czasu zachęca m.in. Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Borku Wlkp., Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach, Gminne Centrum Kultury w Poniecu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu. Szczegóły wydarzeń organizowanych zajęć można na stronach internetowych poszczególnych placówek.

W czasie ferii zimowych, czyli do 17 stycznia, obowiązywać będzie wprowadzony pod koniec października nakaz, zgodnie z którym w godzinach 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku dzieci i młodzież do 16 lat muszą przemieszczać się pod opieką rodzica lub opiekuna.

[ALERT]1609749876089[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

DalasiniDalasini

6 0

Przykre i rozczarowujące, że dyrekcje szkół podstawowych w Gostyniu nie zorganizowały nawet namiastki ferii dla dzieci I-III, mimo zielonego światła z MEN-u. 11:15, 04.01.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

PrawdaPrawda

3 4

Za to do strajku pierwsi. 11:31, 04.01.2021


fgfg

0 1

No widzę, że odezwali się sponsorzy, którzy ufundują ferie- półkolonie dzieciom. 19:16, 04.01.2021


TT

2 0

Bardzo smutna wiadomość. Za rok i dwa specjaliści znowu spotkają się na szkoleniu albo konferencji w Hutniku lub Liceum o np: szkodliwości uzależnień behawioralnych. A naszymi dziećmi zaczyna rządzić ekran i monitor! Praktycznie zero więzi rówieśniczych. 06:14, 05.01.2021