Zamknij
REKLAMA

Gostyniacy na rubinowych godach. Była okazja do świetnej zabawy i erotycznych podtekstów

06:57, 21.10.2020 | Mirosław Sobkowiak
Skomentuj Foto: PCPR
REKLAMA

Rubinowe gody to czterdziesta rocznica ślubu. To także okazja do świetnej zabawy i erotycznych podtekstów. Skorzystało z tego Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, skupiające osoby z całego powiatu gostyńskiego, które zorganizowało dla swoich członków i podopiecznych rekreacyjny wyjazd do Teatru Komedia we Wrocławiu.

Uczestnicy wyjazdu obejrzeli spektakl „Rubinowe gody” autorstwa Krzysztofa Kędziory w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego. To przezabawna komedia sytuacyjna.

Sztuka opowiada o czterdziestej rocznicy ślubu pewnego małżeństwa z prowincji. To staję się okazją do udziału w intrydze na szczytach władz. Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie tajemniczy gość spod łóżka, oraz portier, który zależność pomiędzy państwem i gościem spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności. Szykuje się polityczny skandal na szczytach władzy. "Rubinowe gody" to opowieść o tym, jak jeden wieczór może zmienić nasze życie poprzez splot zupełnie niespodziewanych zdarzeń, ale również mądra lekcja: że na miłość i namiętność nigdy nie jest za późno.

Bożena Misiurek ze Stowarzyszenia SM podkreśla: -„Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu nie tylko pomaga chorym na SM, ale też pamięta, że człowiek chory też ma prawo do wypoczynku, relaksu i radości. Dlatego zrealizowaliśmy pomysł na ten wyjazd.”

PCPR w Gostyniu przypomina, że SM to choroba, która dotyka blisko 60 tysięcy osób w Polsce. Mijamy ich codziennie na zakupach, w pracy, na ulicy. Objawów SM: bólu, zmęczenia, podwójnego widzenia, problemów urologicznych i emocjonalnych możemy nie zauważać, ale jest to groźna, choć niewidoczna choroba. Stwardnienie rozsiane jest przewlekłą chorobą układu nerwowego. W SM nie istnieje żaden schemat przebiegu choroby. U każdej osoby ze stwardnieniem rozsianym obserwuje się inny zespół objawów, który zmienia się w czasie, pod kątem natężenia i długości występowania. Stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy gospodarza zwalcza komórki własnego organizmu.

To już kolejny wyjazd zorganizowany przez Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu. Wsparcia finansowego w zorganizowaniu wyjazdu udzieliła Gmina Gostyń. Stowarzyszenie wniosło też swój wkład finansowy. Wsparcia udzieliło też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

(Mirosław Sobkowiak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Snajper Snajper

5 0

Szacunek dla takich organizacji naprawdę dziękuję 16:49, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MemeMeme

4 0

Jak sie zapisac do stowarzyszenia? Gdzie ono jest? 15:53, 23.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%