Zamknij
REKLAMA

Robią to od 30 lat i coraz lepiej im wychodzi. Jeśli chcesz możesz do nich dołączyć

11:49, 20.09.2020 | M.S
Skomentuj
REKLAMA

Na początek wystarczą dobre chęci do nauki, bo instruktorzy prowadzą indywidualne zajęcia, a do tego jest możliwość wypożyczenia instrumentu. Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Poniecu, szuka nowych instrumentalistów. Być może to szansa dla kogoś z Was? 

Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Poniecu obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. W pierwszym zespole gra ponad 40 muzyków,  a tzw. Mała Orkiestra liczy 15 osób i są jeszcze osoby, które dopiero uczą się gry. Orkiestra jest otwarta na nowych muzyków. Mile widziane są osoby chętne do nauki gry. - Uczymy od podstaw i wypożyczamy za darmo instrument, ale z chęcią przyjmiemy osoby już grające, która mogą dołączyć nawet do głównego składu - mówi Wiktor Bąk, kapelmistrz Orkiestry od 2015 roku.

Orkiestra bierze udział w wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach i festiwalach. Najważniejsze osiągnięcia to złoty medal w kategorii koncertowej podczas Mistrzostw Europy w Rastede (Niemcy), I miejsce w kategorii koncertowej podczas Festiwalu Orkiestr Dętych w Kleczewie, nagroda dla najlepszego dyrygenta podczas Festiwalu Orkiestr Dętych w Kleczewie, czy tytuł najlepszej orkiestry podczas Festival Internationale Bande Musicali w Giulianova (Włochy), tytuł najlepszej orkiestry młodzieżowej podczas Festival Internazionale Bande Musicali w Giulianova (Włochy) i nagroda dla najlepszego dyrygenta podczas Festival Internazionale Bande Musicali w Giulianova (Włochy.

Orkiestra występowała pod batutą jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki orkiestrowej Jacoba de Haanem. Repertuar koncertowy zespołu obejmuje dzieła muzyki klasycznej, marsze, muzykę popularną i rozrywkową, a także utwory patriotyczne i religijne.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 25 września (piątek) o godz. 17:00 w sali kina w Poniecu. Można bliżej poznać członków orkiestry z kapelmistrzem na czele, wystarczy wejść na jej profil Facebookowy -TUTAJ- i obejrzeć kilka filmików pt. "Poznaj nas bliżej".    

Foto: Facebook Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Poniecu.

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

mieszkanka Gostyniamieszkanka Gostynia

0 0

Wielkie brawa dla tej wspaniałej orkiestry. Oby tak dalej-umilacie nam wiele uroczystości. 14:51, 27.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz