Zamknij
REKLAMA

Nie dla dotacji to robią... Ludzie ci zawsze będą mile widziani, są na to dowody!

15:54, 09.03.2020 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Po raz trzeci do gostyńskiego muzeum zawitały prace Grupy Artystycznej "Strefa wyobraźni", do której należą poznańscy artyści. Na prezentowanej wystawie, do końca marca oglądać będzie  można zdjęcia i obrazy wykonane rożnymi technikami i o różnorakiej tematyce.

Poprzednie wystawy Grupy Artystycznej "Strefa Wyobraźni" odbyły się w latach 2015 i 2017, ciesząc sporym zainteresowaniem mieszkańców. Zresztą jak mówili sami artyści gostyńskie muzeum to jedno z ich ulubionych miejsc wystawowych, które docenia niezależną twórczość. - Lata lecą, a w przypadku "Strefy Wyobraźni" to już 7 lat - mówił Janusz Biernacki, współpomysłodawca powstania grupy, do której należą malarze, fotograficy, rzeźbiarze, graficy komputerowi i osoby tkają gobeliny lub inne tkaniny artystyczne. Wszyscy oni kochają sztukę. - Ta idea stworzenia nieformalnej grupy chodziła mi po głowie dość długo, ponieważ byłem zrażony tymi wszystkimi grupami, których działalność polegała na tym, że pobierały dotacje i to wszystko moim zdaniem nie było kompatybilne ze sferą sztuki - kontynuował. - Aż w końcu na jednej z wystaw poznałem Annę Klimaszewską...Tak rozpoczęliśmy nieformalną działalność, która trwa, czego dowodem są wystawy jakie organizujemy - podsumował Janusz Biernacki. 

W gostyńskim muzeum fotografie i obrazy o najróżniejszej tematyce i technice wykonania można oglądać do końca marca. Wśród nich znajdują się prace: Wiesława Bednarza, Anny Biernackiej, Janusza Biernackiego, Danuty Czyżyk, Bożeny Fibik-Beim, Wandy Gostyńskiej, Mateusza Jankowiaka, Anny Klimaszewskiej, Anny Kruczkowskiej, Andrzeja Kończala, Lidii Męczywór, Andrzeja Miki, Zbigniewa Okopskiego, Jagody Pawelczak, Pawła Powstańskiego, Kazimierza Rafalika, Ruty Rypińskiej i Małgorzaty Zgoły.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz