Zamknij
REKLAMA

Zaczynali jeszcze w akademiku... Przez 30 lat wiele się zmieniło, ale nie ich muzyka

10:16, 08.03.2020 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Ich historia zaczęła się trzydzieści lat temu na korytarzu akademika w Zielonej Górze. Mimo upływu lat nie poddali się muzycznym trendom, pozostając wierni sobie. Zespół "Raz Dwa Trzy" należący do klasyki polskiej sceny muzycznej wystąpił w Gostyniu. - Zachęcamy państwa do słuchania i pielęgnowania polskich piosenek, nie z pobudek narodowych, tylko z pobudek dbania o własną wrażliwość kulturową językową oraz, że polskie piosenki - przynajmniej niektóre są bardzo piękne - mówił ze sceny Adam Nowak, wokalista zespołu "Raz Dwa Trzy".

W Polsce niewiele zespołów może pochwalić się tak bogatą historią. Razem grają trzydzieści lat i przeszli długą drogę, ale nigdy nie poddali się muzycznej modzie. Artyści podróżują po kraju i świecie, sprawiając swoją muzyką radość kolejnym pokoleniom fanów. "30 lat jak jeden koncert…" to tytuł najnowszej trasy koncertowej zespołu "Raz Dwa Trzy" który wystąpił również na scenie gostyńskiego Hutnika.

Muzyczną podróż muzycy rozpoczęli od utworu "Pod niebem pełnym cudów", następnie głos zabrał lider zespołu Adam Nowak. - Będziemy państwu grać piosenki, nie będziemy przy tym wykonywać specjalnie zbędnych czynności. Wierzymy, że muzyk w trakcie wykonywania swojego zajęcia jest najbardziej autentyczny wtedy, kiedy jest skupiony na tym co robi. Nie musi używać do tego całego szeregu innych czynności, aby uatrakcyjnić występ. Jeśli piosenki potrzebują głębokiej, kolorowej i pirotechnicznej oprawy to znaczy, że niekoniecznie bronią się same - mówił Adam Nowak.

Zespół nieprzerwanie od trzydziestu lat, a od dwudziestu siedmiu w niezmienionym składzie nagrywa i koncertuje w kraju i za granicą. Obecnie w jego skład wchodzą : Adam Nowak – gitara, śpiew; Grzegorz Szwałek – pianino el., akordeon; Jacek Olejarz – perkusja; Jarek Treliński – gitara elektryczna, akustyczna; Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas i gościnnie Tadek Kulas – trąbka. Ze swoją muzyką pojawiają się na licznych: festiwalach, imprezach plenerowych, salach koncertowych domów kultury, teatrów i filharmonii. - Zachęcamy państwa do słuchania i pielęgnowania polskich piosenek, nie z pobudek narodowych, tylko z pobudek dbania o własną wrażliwość kulturową językową oraz, że polskie piosenki - przynajmniej niektóre są bardzo piękne - mówił ze sceny Adam Nowak, wokalista zespołu "Raz Dwa Trzy".

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz