Zamknij
REKLAMA

Zagrali na góralską nutę i urzekli słuchaczy. Towarzyszyli im młodzi gostynianie

14:30, 13.01.2020 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Na Świętej Górze wybrzmiały góralskie kolędy i pastorałki w wykonaniu muzykującej od pokoleń rodziny z Białego Dunajca, która swoją twórczością podbija świat. Mowa o zespole "Trebunie Tutki", któremu towarzyszył chór "Zaczarowana Melodia" z gostyńskiej "piątki".

W bazylice świętogórskiej wybrzmiały wspaniałe dźwięki góralskiej muzyki, prosto z Podhala. Wszystko za sprawą zespołu "Trebunie Tutki". - Jak sami o sobie mówią chcą kultywować góralską kulturę wzbogacając ją nowymi pomysłami, aranżacjami, to nie tylko przykład muzyki góralskiej, ale takiego pięknego twórczego rozwoju. - mówił ks. Jakub Przybylski przedstawiając zespół z Podhala.

Podczas półtoragodzinnego słuchacze poznali historię Bożego Narodzenia opartą na głębokiej wierze i tradycji góralskiej. Wysłuchali pięknych tradycyjnych i znanych wszystkim, a także mniej znanych kolęd i pastorałek w niezwykłych odsłonach. Było muzycznie, tanecznie i wesoło. Licznie zgromadzenia publiczność była oczarowana, pięknymi tekstami i muzyką,a także autentycznymi strojami. Wszystko to razem spowodowało,że publiczność, z dużym zaangażowaniem śpiewała kolędy razem z zespołem i chórem "Zaczarowana Melodia" z gostyńskiej "piątki", który towarzyszył artystom.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

EnterEnter

4 1

Naprawdę w tej redakcji przydał by się korektor tekstów,który sprawdzal by błędy przed udostepnieniem ? 20:28, 13.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do enterdo enter

0 2

Jak w każdej firmie inspektor od jakości, ale pytanie kto za to zapłaci, bo info na G24 jest za darmo w przeciwieństwie do wielu innych portali. Zaproponuj, że się tym zajmiesz za free i myślę, że przyjmą cię z otwartymi rękoma 07:31, 14.01.2020


© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone