Zamknij
REKLAMA

Ważne, by umieć zareagować! Te sprawy nurtują młodych ludzi

17:01, 27.11.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

O uzależnieniach, przemocy, hejcie w internecie i samotności. Takie tematy poruszali uczniowie z gminy Gostyń w przedstawieniach zaprezentowanych na II Gminnym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych. W sumie publiczność obejrzała dziesięć inscenizacji.

Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z gminy Gostyń. Głównym celem imprezy jest zwrócenie uwagi na problemy związane z kształtowaniem właściwych postaw wobec wszelkich używek, po które młodzi ludzie sięgają dla poczucia przynależności i akceptacji środowiska rówieśniczego. - Chcieliśmy włączyć dzieci i młodzież w rodzaj profilaktyki rówieśniczej. Każda ze szkół przedstawiała inne treści, zwracała uwagę na inne problemy, z którymi mogą zmagać się osoby z naszego otoczenia. Ważne, by każdy potrafił zareagować. Była to też forma propagowania kultury teatralnej - mówił Tymoteusz Szymański, przewodniczący Rady Miejskiej Gostynia. - Jakie tematy poruszano? Najróżniejsze – od przeciwdziałania uzależnieniom, przemocy i agresji, przez hejt w Internecie, aż po samotność i depresję - mówił Tymoteusz Szymański. W ramach realizacji zadania wystawionych zostało 10 przedstawień teatralnych, które oceniało kilkuosobowe jury.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Gostyniu, drugie miejsce Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie, a trzecie Szkoła Podstawowa Nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu. Wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gostyniu. Natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Ziemi Gostyńskiej w Gostyniu

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Krzysztof MackowiakKrzysztof Mackowiak

0 1

Tam jestem ja
? 20:58, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone