Zamknij
REKLAMA

Pięknu towarzyszyło wzruszenie... Zadedykowała je zmarłemu mężowi

11:08, 13.11.2019 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

To był wyjątkowy i bardzo wzruszający wernisaż prac gostynianki Bożeny Gerowskiej. Obrazy, ikony i prace z ceramiki zachwycały swoją wyjątkowością. U niektórych pojawiły się nawet łzy wzruszenie, kiedy artystka wspominała zmarłego męża - Jana Gerowskiego. To właśnie jemu dedykowała wystawa, nad którą pracowała przez ostatni rok.

Wernisaż rozpoczął się nietuzinkowym występem, wspólnie zagrali: Katarzyna Gerowska - wnuczka Bożeny Gerowskiej, która zagrała na skrzypcach i Michał Zator - jedyny w Polsce koncertujący harfista. - Witam was wszystkich. Czuję wasze wsparcie. Dziękuję za wasze serce... - mówiła łamiącym głosem Bożena Gerowska dodając, że wystawa dedykowana jest jej zmarłemu mężowi Janowi Gerowskiemu, wtedy z harfy popłynęła muzyczna modlitwa. Wielu z uczestników wydarzenia było bardzo wzruszonych - niejednej osobie łza w oku się zakręciła. - Katarzyna powiedziała przed otwarciem wystawy, że dziadek ma komfort, bo jest w duchowej postaci i nie przeżywa tego stresu, który nam towarzyszy. Wierzymy, że tato Jan jest tutaj z nami, a uobecnia się z nami manifestując się przez swoje prace, które mama postanowiła jeszcze państwu pokazać - mówiła równie wzruszona Joanna, córka państwa Gerowskich, która również zaprezentowała sylwetkę artystki i jej dokonania plastyczne.

- Mama jest artysta amatorem - tak się przedstawia, ale oglądając wszystkie te prace dzisiaj zaprezentowane można sobie zadać pytanie - Czy to jest artysta amator, czy ktoś kto zbliża się już do perfekcji, do profesjonalizmu - mówiła Joanna Gerowska. Podkreślała, że jej mama najlepiej czuje się, gdy tworzy w maleńkim pokoiku w ich rodzinnym domu na 700-lecia w Gostyniu. - Ta wystawa nie została zorganizowana dla jakiegokolwiek splendoru, laurów. Ona jest owocem poszukiwania piękna, piękna doskonałego, idealnego, poszukiwaniem sposobu manifestacji tego co wewnętrzne. Mama tworzy nie dla siebie, ale żeby z państwem się podzielić, co jest tak bardzo osobiste - mówiła Joanna Gerowska.

Na wystawie można oglądać cykl dziewięciu elfów, tryptyk wykonany na jedwabiu na którym artystka uwielbia tworzyć, a także prace ceramiczne i ikony oraz witraże zmarłego Jana Gerowskiego, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego. Ekspozycja "W błękicie...Ceramika, malarstwo, ikony" będzie czynna do 4 grudnia 2019 roku.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

onon

8 2

Piękne prace 12:53, 13.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

znajomaznajoma

7 1

Prace są cudowne uwielbiam oglądać takie wystawy gdzie można podziwiać wrodzony talent????? 13:53, 13.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

To jaTo ja

3 0

Byłam i bardzo się wzruszyłam... Prace jak i występ harfista - piękny i niepowtarzalny... 15:47, 13.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz