Zamknij
REKLAMA

Nie może was zabraknąć!

14:16, 25.06.2019 | AgnA.
Skomentuj
REKLAMA

Już w najbliższy piątek, 28. czerwca Park Miejski w Gostyniu rozbrzmi dźwiękami „Hey Joe” i innych znanych utworów. Nawiązując do podobnej imprezy we Wrocławiu, gostyńscy gitarzyści będą po raz pierwszy próbowali ustanowić lokalny Gitarowy Rekord. Czy im się uda i wydarzenie nabierze cyklicznego charakteru? Najlepiej przyjść do parku i samemu przekonać się na własne uszy.

Plakaty promujące piątkowa imprezę widać na mieście dosłownie wszędzie. Lokalni muzycy i gitarowi amatorzy z pewnością są już zwarci i gotowi do bicia rekordu. Dopytaliśmy jednak organizatorów m. in. o planowany zasięg imprezy. Dlaczego akurat rekord gitarowy? - Gostyń gitarą stoi, jest u nas festiwal konfrontacji gitarowych, jest sekcja w GOK-u, są szkoły gitarowe - stwierdził Przemek Rychlik, organizator wydarzenia. - Chcemy zaszczepiać tą miłość do gitary młodym ludziom. Jest to powszechnie dostępny instrument i nie jest trudny do nauki - przekonywał.

Ilu uczestników się spodziewają na debiutanckiej imprezie? - Jestem optymistą i zakładam, że jeżeli będzie 200-300 osób na pierwszy raz to fajnie - ostrożnie kalkuluje gitarzysta. - Dostaję mnóstwo mejli i telefonów z zapytaniem o rekord więc jest zainteresowanie - dodał. Gdzie można dowiedzieć się więcej? - Poza plakatami i stroną internetową Hutnika mamy także utworzone wydarzenie na Facebooku, udostępniają je m. in. profile wrocławskiego Rekordu Gitarowego Guinessa czy zapowiedziani artyści. No i świetnie działa poczta pantoflowa - z uśmiechem dodał pan Rychlik. Jak to będzie policzalne? - Będą formularze zapisów na oznaczonym stoisku niedaleko sceny i wyznaczona strefa dla instrumentalistów. Zakładamy, ze wszyscy wcześniej zgłaszający się punkt 19-stą staną z gitarą pod sceną - stwierdził.

Jak podkreślają pomysłodawcy, będzie to przede wszystkim impreza muzyczna, toteż poza biciem samego rekordu odbędą się koncerty gitarowe przed i po. - Gwiazdą wieczoru tuż po biciu rekordu będzie koncert Leszka Cichońskiego & Jose Torresa z zespołem, którzy zagrają największe przeboje Carlosa Santany. Pan Leszek współpracuje z nami przy organizacji imprezy i zadeklarował taką pomoc w przyszłości - dodał na zakończenie muzyk.

Schłodzenie wodą rozgrzanych głów (a może i gitar) obiecała miejscowa jednostka straży pożarnej z PSP Gostyń. Link do facebookowego wydarzenia znajdziecie TUTAJ a chwyty do zagrania TAM.

(AgnA.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

GostynianinGostynianin

4 1

No i fajnie. Osobiście chętniej uczestniczyłbym w wydarzeniach związanych z muzyką elektroniczną (może czas się zaangażować i wyjść z własną inicjatywą na ten temat, Hutnik jest otwarty na takie pomysły?), ale skoro klimaty instrumentalne, rockowe, gitarowe są u nas tak popularne to świetnie, że coś takiego dzieje się w naszym mieście. Jak najbardziej popieram i jestem za! ?? 15:45, 25.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HeryHery

1 0

Lubisz elektronikę to w hutniku będzie przeniesiony do gostynia Kalisz Ambient Festiwal - 14.09. Szukaj wydarzenia na fb 20:40, 25.06.2019


leszekleszek

0 1

Hutnik, świetna robota! Tak trzymać! 20:53, 25.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ytreytre

0 0

jak myślita ile będzie ludzi? 21:14, 25.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

500500

0 0

500 08:49, 26.06.2019


melamela

0 0

Pan Przemek uczy mnie gitary. Super fajna osoba. Trzymam kciuki za rekorda! 22:07, 25.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA